Otogarda 'özel güvenlik' dayağı

Büyük İstanbul Otogarı'nda özel güvenlikçiler adeta terör estirdi. Güvenlikçiler, hırsız olduğu ileri sürülen yaşlı bir kadını coplarla dövdü.

İSTANBUL - Büyük İstanbul Otogarı'nda özel güvenlikçiler adeta terör estirdi. Güvenlikçiler, hırsız olduğu ileri sürülen yaşlı bir kadını coplarla dövdü.
Amatör bir kameraya takılan görüntülere göre, otogarın güvenliğini sağlayan Dolunay Güvenlik Şirketi'nin iki görevlisi, dün 40-45 yaşlarındaki adı öğrenilemeyen bir kadını yere devirip copladı. Hırsız olduğu ve dilendiği iddia edilen kadın, dayağın etkisiyle baygınlık geçirdi. Kadın daha sonra sinir krizi geçirip elbiselerini parçaladı. Güvenlik görevlileri, olayı görüntülediğini fark ettikleri kişiyi de engellemeye çalıştı.
Olayın görüntülenmesi üzerine şirket sorumlusu Arif Alim, dayakçı görevliler hakkında işlem başlatıldığını, olayın polise intikal ettiğini ve rapor hazırlandığını kaydetti. Alim, otogarda çeşitli çıkar gruplarının bulunduğunu, dayak görüntülerinin bir provoakasyon olabileceğini öne sürdü. Görüntülere yansıyan görevlilerin uyarıldığı halde böyle bir şiddete bulaşmasının da kabul edilemez olduğunu anlatan Alim, şöyle konuştu: "Görevliler hakkında işlem başlattık, rapor hazırlıyoruz. Personeli savunacak halimiz yok. Yazıklar olsun. Esnafın verdiği bilgiye göre bu kadın dileniyor, kapkaç yapıyormuş. Önlenmek istenmiş."