Otomobilde infaza 13 gözaltı

Otomobilde infaza 13 gözaltı
Otomobilde infaza 13 gözaltı

Melik Özbaş silahlı saldırıda yaşamını yitirmişti.

Esenyurt'ta 5 ay önce iki ayrı araçtan açılan çapraz ateş sonucu hayatını kaybeden Melik Özbaş (37) cinayetiyle ilgili 13 kişi gözaltına alındı. Olayın 2013 yılında Erzurum'da iki aile arasında gerçekleşen kaleşnikofların da kullanıldığı kavganın devamı olduğu öğrenildi.

RADİKAL - Esenyurt'ta 30 Ocak 2015 tarihinde meydana gelen olayda otomobilleriyle yolda seyir halinde olan Melik Özbaş ile kardeşi Fehim Özbaş (28) silahlı saldırıya uğramışlardı. İki ayrı araçtan açılan çapraz ateş sonucu direksiyonda bulunan Melik Özbaş hayatını kaybederken yanında bulunan Fehim Özbaş yaralanmıştı.

YÜZLERCE OTOMOBİL İNCELENDİ

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis olay yerine yakın yerlerden alınan 340 saat güvenlik kamera görüntüsünü inceledi. Görüntülerde saldırganların kullandığı araçlardan birinin siyah renkte bir hatcback olduğu ve ön sol farının yanmadığı tespit edildi. Bunun üzerine plakası tespit edilemeyen aracı bulmak için İstanbul 'da bulunan siyah renkte hatcback araçlar incelemeye alındı. Yüzlerce otomobilin taranmasının ardından polis sonunda olayda kullanılan araca ulaştı. Aracın sahibi E.Ö. gözaltına alındı.

3 İLDE EŞZAMANLI OPERASYON YAPILDI

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan E.Ö.'nün ifadesi doğrultusunda olaya karışan kişilerin kimlikleri belirlendi. Bu sabah Erzurum, Kırıkkale ve İstanbul'da tespit edilen adreslere baskın yapıldı. Baskınlarda toplam 13 kişi gözaltına alındı.

ERZURUM'DAKİ SİLAHLI KAVGANIN DEVAMI ÇIKTI

Gözaltına alınan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Soruşturma sonucu olayın nedeninin 2013 yılında Erzurum'da meydana gelen bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavga olduğu ortaya çıktı. O tarihte Erzurum'un Hınıs ilçesi Kızılahmet Köyü'nde meydana gelen olayda Özbaş ve T. ailesi arasında kaleşnikof silahların kullanıldığı kavga yaşanmıştı. Bu kavganın ardından İstanbul'daki olaydan yaralı olarak kurtulan Fehim Özbaş'ın o tarihte gözaltına alındığı sorgunlandığı belirlendi.
Şüphelilerin polisteki sorgularının sürdüğü işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
DHA-Ali AKSOYER