Otomobillerin donmasına karşı battaniyeli önlem

Otomobillerin donmasına karşı battaniyeli önlem
Otomobillerin donmasına karşı battaniyeli önlem
Kars'ta termometreler gece eksi 24'ü gösterdi. Araçlar dondu. İşyerlerinin ise camları buz tutmasın diye ısıtıcılar çalıştırıldı. Karslılar otomobilleri donmasın diye battaniye ve yorgana sardı

KARS - Kars’ta araçların donan yakıt depoları sürücüleri uğraştırıyor. Sürücüler çözüm olarak araçların motor kısımlarını battaniye, çuval ve yorganla örtmeye başladı. Olcay Hangül, son günlerde hava sıcaklığının dondurucu boyuta gelmesi nedeniyle her akşam bu yönteme başvurduklarını belirtti. Araçlarının motor bölümlerini kat kat örtülerle kapladıklarını ve bu yöntemle araçlarını donmaktan kurtarabildiklerini ifade eden Hangül, "Aşırı soğukla amansızca mücadele ediyoruz" dedi.

Bu arada cadde ve sokaklarda benzer görüntülere sık sık rastlanıyor. Hemen hemen her köşe başında bir aracın üzerine battaniye ve diğer örtülerle kaplanmış halde bekletiliyor.

İŞYERLERİ DE BUZ TUTTU

Buz tutan camlar işyerlerinde ise sıkıntılara neden oluyor. Vitrinlerin buzla kaplanmasıyla ürünlerin gözükmemesi esnafı farklı yöntemlere itiyor. Bir çok esnaf akşam saatinde kilitlediği işyerinde elektrikli ısıtıcıları çalışır durumda bırakıyor. Böylelikle camların buzlanması önleniyor.(dha/Bedir Altunok)


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  Hava

  ,

  yakıt

  ,

  esnaf

  ,

  Cadde