Otopark kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 1 yaralı

Otopark kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 1 yaralı
Otopark kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 1 yaralı
Vatandaşların ve esnafın Ankara Rüzgârlı Sokak'ta, yol ustu ücretli otoparklarını protesto etmek amacıyla yaptığı eylemde gruba ateş açıldı. Bir kişi öldü bir kişi ağır yaralandı.

RADİKAL- Ankara Ulus'taki Rüzgârlı Sokak’ta, yol ustu ücretli otoparklar nedeniyle esnaf ve otoparkçılar arasında gerginlik kavgaya dönüştü. Esnaflar otoparkları protesto etmek için yürüyüş düzenledi.  

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu sırada eylem yapan esnafların üzerine ateş açıldı.Olayda 24 yaşındaki Mehmet Karagöz ağır olmak üzere 2 kişi yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Karagöz'ün hayatını kaybettiği belirtiliyor. Polis, ateş ettikleri belirlenen bir kişiyi gözaltına aldı. Çatışma sırasında çekilen silahlar kameralara yansıdı. Ancak ölüme neden olan merminin bu silahtan çıkıp çıkmadığı belli değil.

Esnaf, polisten kaçmaya çalışan zanlıyı yakalayarak, linç etmek istedi.Linç edilmekten polisin yardımıyla kurtulan zanlı, bir iş yerine sokuldu. Zanlı, burada da kendisine tepki gösteren esnafa eline geçen eşyaları fırlatmaya çalıştı. Olayda bir kişi daha gözaltına alındı. Bölge esnafının büyük bölümü kepenk kapattı. Bölgede esnafın eylemi sürüyor.

EYLEM NEDEN ÇIKTI

Rüzgarlı sokakta çıkan eylemin nedeni, bölgedeki esnaf yol üstü otopark uygulaması nedeniyle kendi arabalarını park edememesinden kaynaklandığı ifade edildi. 

DHA

 

 

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Protesto

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  esnaf