@ismailsaymaz

Otoparkta dövülen gençler polisten şikâyetçi olmuyor!

Otoparkta dövülen gençler polisten şikâyetçi olmuyor!
Otoparkta dövülen gençler polisten şikâyetçi olmuyor!

Gençler Ethem Sarısülük ü vuran polis bile bırakıldıysa... diyerek şik yetten vazgeçti.

Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Antalya’da Gezi protestoları sırasında sıkıştırıldıkları otoparkta 17 polis tarafından dövülen üç genç , suç duyurusunda bulunmayacak. Dövülenlerden, kendisi bir polis çocuğu olan B.Ö., Radikal’e o geceyi ve neden böyle bir karar aldıklarını anlattı. Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi B.Ö. o akşam aynı okuldan arkadaşı olan İ.A. ve E.O. ile birlikte bir eğlenceden çıkıp Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösterilere katıldıklarını söyledi. “Ortam kalabalık olduğu için olaylar büyüyecek gibiydi. Taş atmalar vardı. Biz de otoparka sığındık” diyen B.Ö, polislerin hiçbir şey söylemeksizin kendilerini dövmeye başladığını belirtti. 

‘Polis çocuğuyum dedim daha çok dövdüler’ 

B.Ö., “Hiçbir şey demeden yatırıp dövdüler. Bir de kamerada gözükmeyen kısımlar var. Ben ‘Polis çocuğuyum’ deyince dapa fazla vurdular. Bir de çivili sopayla vurdular. Kadın polisler de kız arkadaşımıza ‘Bu saatte milletin altına yatmaya mı geliyorsun’ demişler. Hepimizi döverek ve yakın mesafeden biber gazı sıkarak otobüse götürdüler. Gözümüzü açamadık” diye konuştu.
Polis otobüsündeyken babasını aradığını vurgulayan B.Ö., “Telefonla babamı aradım. Rapor alayım mı, dedim. ‘Uğraşırız ama bir şey elde edemeyiz, boşuna kürek çekeriz. Bu da senin sinirlerini bozar’ dedi. İlkin hastaneye götürüldüklerini ve daha sonra serbest bırakıldıklarını anlatan B.Ö., suç duyurusunda bulunmayacaklarını söyledi. B.Ö., “Ben babamın sıkıntı yaşamaması için davayı takip etmeyi düşünmüyordum. Arkadaşlarımla da konuştuk. Ethem Sarısülük’ü öldüren polis serbest bırakıldıktan sonra boşa kürek çekeceğimize, hiçbir şey yapamacağımıza karar verdik. O yüzden şikayetçi olmayacağız” dedir.
Dayakla ilgili görüntülerin yayınlanmasının ardından İçişleri Bakanı Mumammer Güler konuyla ilgili müfettiş görevlendirdiklerini belirtmişti. Çağdaş Hukukçular Derneği de polisler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Emniyet yetkilileri, 3 öğrencinin ‘dövülüp ifadelerinin bile alınmadan salıverildiği’ni ise reddetti.


  http://www.radikal.com.tr/113912911391294

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ah çocuklar - bedran79

  Haksızlık önünde eğilmeyiniz,Çünkü hakkınızla birlikte şerefinizide yitirirsiniz.Hz Ali

  doğru karar - keka

  ne olacaktı, sistemi sisteme mi mahkum ettireceklerdi?

  Sopa ile terbiye edilen !! - Ufuk Lazım

  Çocuklar daha ne kadar sopa yiyebilirsiniz ? Denizi geçip, derede boğulmak böyle bir şey. Onlar insan değiller ama, bize sop ile terbiye edilmeye başlarsak, bizi de insanlıktan çıkarıyorlar demektir.

  tebrikler - ayynen

  aferin, çok iyi düşünmüşsünüz. Pardon ama, siz ne için direnmeye gitmiştiniz, bunun bilincinde misiniz? İroninin de bu kadarı...