Otoparktaki Gezi dayağına rapor: O polisleri bilemedik!

Otoparktaki Gezi dayağına rapor: O polisleri bilemedik!
Otoparktaki Gezi dayağına rapor: O polisleri bilemedik!
Antalya'da Gezi Parkı eylemlerine katılan biri kız 3 üniversite öğrencisini Büyükşehir Belediyesi kapalı otoparkı içinde döven 17 polisle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleri tarafından hazırlanan rapora göre 'görüntü var tespit yok'!

Gezi Parkı eylemlerine destek veren 3 protestocu genci Büyükşehir Belediyesi kapalı otoparkı içinde döven 17 polis ve Çallı semtinde 3 Haziran sabahı yaşanan protestoculara demir çubuk, sopa ve taşlarla müdahale eden polislerle ilgili soruşturma tamamlandı.

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından görevlendirilen 2 müfettiş iki ayrı olayla ilgili ifade ve deliller ışığında geniş bir rapor hazırladı. Müfettişler Ankara ’ya dönüş yaparken, üniversite öğrencileri B.Ö, E.S.O ve İ.A’yı tekme, tokat ve coplarla döven polislerin kimlik tespitlerinin yapılamadığı ortaya çıktı.

Antalya otoparkındaki polisler: Cop yetersiz kaldı

KİMLİK TESPİTİ YAPILAMADI
Dayak görüntülerine ilişkin uzmanlar tarafından hazırlanan raporda ortamın karanlık, kameranın sabit olduğu ve görüntü kalitesinin düşüklüğüne vurgu yapıldı. Ayrıca görüntüleri büyütme işlemi esnasında dağılma olduğu için görüntüden fotoğraflamanın da mümkün olmadığı belirtildi. Raporun sonuna ise, “Görüntüden kimlik tespiti yapılamamıştır” ifadesi eklendi.


Otoparkta dövülen gençler polisten şikâyetçi olmuyor!

ANKARA’YA GÖNDERİLEBİLİR
Bundan sonraki süreçte dayak görüntüsünün Ankara’da bulunan EGM Kriminal Polis Laboratuarı’na gönderilmesi istenebilir. Burada yapılacak incelemede dayak görüntüsü tespit yapılabilecek düzeye getirilebilirse fotoğraflı karşılaştırmaları yapılarak kimlikleri belirlenen memurlar soruşturma dosyasına dahil edilebilecek.

Polis şiddetine maruz kalan genç kız da şikayetçi değil

KURUL TOPLANACAK

Bu süreç devam ederken Antalya Vali Yardımcısı Fuat Ergün başkanlığında toplanan kurul, hazırlanan rapor ışığında kimlik tespiti yapılabilen polisler hakkında karar alacak. Eğer rapor içeriğinde rütbesi başkomiserin üzerinde bir memurun ismi yer alırsa dosya EGM Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Video ve fotoğraflarla suç işlediği tespit edilen polislere verilecek cezada raporun netice ve kanaat kısmında yer alan ifadeler de büyük önem taşıyor.
'Polis çocuğuyum' deyince daha çok vurdular

Polisin görevi bulduğu yerde dövüp bırakmak mı?


  http://www.radikal.com.tr/1147138114713815

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yuh! - aharasa

  ama böyle görüntülerden ağzı yüzü kapalı göstericileri bulup hemen tutukluyorsunuz. felaket bir polis devleti olduk. teşekkürler büyük usta ve ona oy verenler.

  Başarılı Türk Polisi - mhalim

  Eğer gerçekten bulamamışlarsa, şimdiye kadar, polisin suçlu ararken, yakalarken ve suçluyu gösteren delillere nasıl inanacağız. Bunun başka izahı yok.

  kıyamam - karabalık

  sokağa çıkıp,direnerek hakkını arayan,sözünü söyleyen insanları hemen fişleyip içeri tıkmayı biliyorsunuz ama insanları katleden,işkence yapanları nedense görmüyorsunuz.göz doktoru ?

  Yok devenin nalı - E.S

  Yok devenin nalı, daha neler. Birileri Türkiye'ye şaka yapıyor olmalı.

  Teshis etme - enismilas

  Peki dayak yiyen insanlar emniyetteki polisleri teshis edemezler mi? Yalnizca goruntulerle mi sorusturma surduruldu?

  Yuh yani - sarkis232

  Uzaydan bir cevizin tum hareketlerini izleyebilecek teknolojiye sahip istihbarat teskilati burada siddet uygulayan polisleri tespit edememis! Halimiz harap demek ki!

  Mesai arkadaşlarına sorun bilirler. - gokhangokhan

  Belli değil mi o tarihte görev yapan memurlar? Yüzleştirin işkence gören çocuklarla, hepsini teşhis etsinler ya da mesai arkadaşlarına sorun. Ayıptır ayıp müfettiş görevlendirip soruşturuyormuş gibi yapmayın bari.