Otopsiden sonuç alınamadı

13 aylık Olgun Akdeniz'in SHÇEK'e bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'nda ölümü konusunda yürütülen adli ve idari soruşturmada, yuva müdürü, çalışanlar ve hastane yetkililerinin ifadesi alındı.
Haber: CEM BAKIRCI / Arşivi

ERZURUM - 13 aylık Olgun Akdeniz'in SHÇEK'e bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'nda ölümü konusunda yürütülen adli ve idari soruşturmada, yuva müdürü, çalışanlar ve hastane yetkililerinin ifadesi alındı.
Yuvada çalışanlar Tebrizkapı Polis Merkezi'ne davet edilirken ölen bebeği hastaneye yatırmamakla suçlanan Dr. Oğuzhan Sepetçigil de Valilik Kriz Merkezi'ne gitti. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde Genel Pediatri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı araştırma görevlisi Sepetçigil, "Tüm tetkikleri yaptırdım. Solunum yetmezliği yoktu, nabız ve iç organ fonksiyonları normaldi. Tehlikeli bulguya rastlamadığım için yatmasına gerek görmedim" diye savunma yaptı. Sepetçigil, daha sonra yaptığı açıklamada ise "Önerilerde bulunuldu ve damardan tedavi verildi. Tedaviye, yuvada hemşire gözetiminde devam ettirilmesi bildirildi. Durumunda değişiklik olması halinde hemen, ayrıca yarın mutlaka getirilmesini özellikle söyledim. Yatması gerekse mutlaka yatırırdım" dedi.
Başhekim doktorunu savundu
Hastanenin başhekimi Prof. Dr. Akın Aktaş da Sepetçigil'e destek vererek şöyle konuştu: "Üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorum. Otopsi yapıldı ve ölüm nedeni tam anlaşılamadığı için biyopsi örnekleri İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Sonucuna göre gereken işlem yapılacaktır. Hastane olarak görevimizi yaptığımız için hiçbir endişem yok."
Olgun'un defin yeri konusunda, Ardahan'daki ailesinden haber bekleniyor. Dört yıldır çocuk bakıcısı olarak görev yapan, evli ve beş çocuk annesi Hafize Kotanoğlu, yuvada sorumluluğunda olan beş çocuk arasındaki Olgun'un ölümüne çok üzüldüğünü söyledi, "Yazın da hastalanmıştı, doktora götürdük, iyileşti" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7622587622580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.