Otoyolda eski koca dehşeti

Otoyolda eski koca dehşeti
Otoyolda eski koca dehşeti
Boşandığı eşini, 2 çocuğunun gözü önünde 10 yerinden bıçaklayıp öldürdü


Taylan YILDIRIM


İZMİR - Boşandığı eşiyle yeniden bir araya gelmek için Çeşme'ye tatile giden Serkan Yıldırım, dönüşte İzmir- Çeşme Otoyolu'nda çıkan tartışmada, başkasıyla evleneceğini söyleyen 27 yaşındaki Burcu Taşçı'yı, iki çocuğunun gözleri önünde 10 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından kaçtıktan sonra bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan Serkan Yıldırım, jandarma ekiplerince yakalandı.
Olay, dün akşam saatlerinde İzmir- Çeşme Otoyolu, Alaçatı yakınlarında meydana geldi. Babasına ait işyerinde çalışan Serkan Yıldırım, 2 yıl önce boşandığı eşi Burcu Taşçı'yla tekrar biraya gelmek istedi. İkili konuşmak ve ilişkiyi gözden geçirmek için kısa bir tatil yapmaya karar verdi. Yıldırım ve Taşçı, genç kadının ilk eşinden olan oğlu 11 yaşındaki Mert ile kendi evliliklerinden olan 2 yaşındaki Bertay'ı da alıp haftasonunu geçirmek üzere İzmir'den Çeşme'ye gitti.


DÖNÜŞ YOLUNDA BIÇAKLADI


Serkan Yıldırım ve Burcu Taşçı ile çocuklar, bir otele yerleşti, haftasonu boyunca denize girdi, gezdi, dolaştı. 4 kişi, dün akşam saatlerinde İzmir'deki evlerine gitmek için yola çıktı. Otoyol üzerinde otomobilin benzininin bitmesinin ardından Burcu Taşçı'yla, Serkan Yıldırım arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında çocuklarını da yanına alan Burcu Taşçı, Serkan Yıldırım'a tekrar biraraya gelme teklifini kabul etmediğini ve başkasıyla evleneceğini söyledi ve kendisini otomobile kilitledi.
Duydukları karşısında deliye dönen Serkan Yıldırım, zorla kapısını açtığı otomobilden aşağıya indirdiği Burcu Taşçı'yı çocuklarının gözleri önünde 10 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Olaya tanık olan sürücülerin ihbarıyla harekete geçip olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Burcu Taşçı, doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan, saklandığı kayalıklar arkasında bileklerinin keserek intihar girişiminde bulunan katil zanlısı Serkan Yıldırım, jandarmanın takibiyle yakalandı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Serkan Yıldırım, sorgusunun ardından Adliye'ye sevk edildi.


AİLESİNDEN HABERSİZ TATİLE GİTMİŞ


Ailesinden habersiz olarak, boşandığı eşiyle tatile çıkan ve ardından bıçak darbeleriyle hayatını kaybeden Burcu Taşçı'nın acı haberini alan yakınları, yasa büründü. Yakınları, yarın cenazesi toprağa verilecek olan Taşçı'nın, evliliklerinde hiçbir zaman mutluluğu bulamadığını, hayatının acı içinde bittiğini söyledi.


DAHA ÖNCE DE CİNAYET İŞLEMİŞ


Serkan Yıldırım'ın, daha önce de cinayet işlediği ortaya çıktı. Cezaevinden, kamuoyunda ‘Rahşan affı’ olarak bilinen Şartlı Salıverilme Yasası'ndan yararlanarak tahliye olan Serkan Yıldırım'ın ifadesinde, psikolojik tedavi gördüğünü, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiği için sık sık tartıştıklarını, son olarak da araçta kavga ettiklerini anlattı. Serkan Yıldırım'ın ifadesinde ayrıca, eşinin sorunlu olduğunu, kendisine otomobilin ön bölümünde bulunan bıçakla saldırıp elini kestikten sonra sabrının taştığını, olayı bu yüzden gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.(dha)