'Oturan' savcıya soruşturma

'Oturan' savcıya soruşturma
'Oturan' savcıya soruşturma

Bergama da 30 Ağustos töreninde resmi geçit yapılırken Savcı Hasan Yüksel in ayağa kalkmaması tartışma yaratmıştı.

Bergama Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yüksel’in, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde ayağa kalkmamasına tepki göstererek konuyu takip edeceğini söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüştüğünü, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK), Yüksel hakkında inceleme başlattığını söyledi.
hürriyet.com.tr’nin haberine göre Yüksel ile ilgili haberleri önce sosyal medya daha sonra da gazeteler aracılığı ile takip ettiğini dile getiren Günay, kanunları uygulamakla yükümlü olan bir kişinin bir törende böyle davranmasının yakışık almadığını ifade etti.
İzmir milletvekili olarak konuyu hassasiyetle takip ettiğini, bu amaçla da durum hakkında Adalet Bakanı Ergin ile görüştüğünü anlatan Günay şunları söyledi: “Konuyu takip edeceğimi söylemiştim. Sayın Adalet Bakanı ile görüşerek 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu öncesinde yaşanan bu olayın kamuoyunda infial yarattığını ve toplumda hassasiyet uyandırdığını dile getirerek ne tür bir işlem yaptıklarını sordum. Sayın Bakan da bana kendisinin de konu hakkında bilgisi olduğunu ve HSYK’nın inceleme başlattığını söyledi. HSYK’nın toplumda daha fazla infiale ve spekülasyona yol açmamak adına önümüzdeki birkaç gün içerisinde konuyu inceleyip bir açıklama yapacağına inanıyorum.”