Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, BDP'ye geçiyor

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, BDP'ye geçiyor
Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, BDP'ye geçiyor
TUNCELİ'nin Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'den istifa ederek BDP'ye katılacağını açıkladı.

TUNCELİ, (DHA) - TUNCELİ'nin Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP 'den istifa etti. Sarıgül, bugün kongresi yapılan BDP 'ye katılacağını açıkladı.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin çözüm süreci ve anayasa yapım sürecindeki tutumunu protesto etmek için bugün partisinden istifa etti. Tunceli'de bugün başlayan ve Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ın da katıldığı BDP 2'nci Olağan kongresine katılan Mustafa Sarıgül, gazetecilere BDP'ye geçeceğini açıkladı.

Sarıgül, "CHP'nin son dönemdeki tutumu, özellikle çözüm sürecindeki tavırları ve ayrıca anayasa yapım sürecindeki politikaları beni ve seçmeni rahatsız ettiği için bugün CHP'den istifa ettim. BDP'ye katılmak için kongreye geldim. Kongrede gerekli açıklamaları yapacağım" dedi. (Ferit DEMİR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113678211367826

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Firsaçilar - Al Capone

  Firsatçi böyle parti degistirenlerin pek Guvenmem - oy da vermem

  hatadan bir an once donmek - saricizmeli

  Tebrikler en sonunda dogruyu gormus, gerici ve despotik iktidar karsisinda demokrasi cephesinin kurulmasi gerekiyor. Kurt sorununu ancak bu ulkenin ilericileri cozer, Kurtleri Suriye'ye Iran'a saldirtmak icin kullanmak isteyen bu iktidar degil. Berxvedan cijane..

  Gözümüz aydın - Meersalz

  Ah, demek CHP bir süre kalıp bunun demokrasi olmadığını anlamak gerekiyormuş. Bazen positif şeyler de oluyurmuş memleketde. Not: CHP ve Kemalizmden kurtulma kılavuzu çıkartma zamanı geldi ve geçti sanırım :)

  nihayet - cengavertujik

  ovacıklı belediye başkanı olarak nihayet seyit rıza'nın adını ağzına gururla alabileceksin,sana özünü hatırlatacak söylemlerden vazgeçirici baskılar yapmayacak kimse,artık gerçekten mutlu olabilirsin...

  Mustafa Sarıgül - şev_baş

  Aklın yolu bir sayın Mustafa Sarıgül... Demokrasiye hoşgeldiniz.

  DARISI - pispor

  diğer demokrat sosyalist ve demokrasiden barıştan yana olan tüm CHP li siyasilerin başına derken, Demokrasiye sosyalizme hoş geldiniz sayın Mustafa bey