Oy verme saati kaçta başlıyor?

Oy verme saati kaçta başlıyor?
Oy verme saati kaçta başlıyor?
1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan erken seçimde oy kullanacak olan vatandaşlar, oylarını saat kaçta kullanmaya başlayacak? Oy verme saati kaçta bitiyor? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

1 Kasım Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanacak olan vatandaşlar, oylarını saat kaçta kullanmaya başlayacaklarını ve oy verme saatinin kaçta biteceğini merak ediyor. YSK’nın resmi olarak açıkladığı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

DOĞU VE BATI FARKLI SAATLERDE OY KULLANACAK

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanırken dikkat edilecek konuları açıkladı. Oy verme işlemi Doğu'da saat 07.00-16.00 arasında; Batı'da ise saat 08.00-17.00 arasında gerçekleşecek.

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı bilgilere göre oy verme işlemi Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerinde 07.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu illerin dışında kalan illerde ise saat 08.00-17.00 saatleri arasında oy verme işlemi yapılacak.