Oyalamaları dayanılır gibi değil

Oyalamaları dayanılır gibi değil
Oyalamaları dayanılır gibi değil

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Çek Cumhuriyeti’nde İş Konseyi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Avrupa Birliği’ni (AB) sert bir dille eleştirdi. “Bugün artık Türkiye ’nin AB’ye değil AB’nin Türkiye’ye ihtiyacı var” diyen Erdoğan, “Bir dünya ülkesiyiz; uzanamadığımız, gidemediğimiz bir ülke olmamalı diye düşünüyorum” diye konuştu.
Türkiye’nin 1959’dan bu yana AB’ye üye olma mücadelesi verdiğini ama AB tarafının sürekli engeller çıkararak istenilen düzeyde ilerleme sağlanamadığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Türkiye’nin potansiyeline karşı çıkarılan engeller doğrudan doğruya AB’ye zarar verir. Bugün artık Türkiye’nin AB’ye değil AB’nin Türkiye’ye ihtiyacı var. Hükümet olarak Avrupa Birliği hedefimizde bir sapma söz konusu değildir. Şanghay, Avrupa Birliği’nin alternatifi değil ama Türkiye olarak her türlü arayışın içinde olacağız. Avrupa Birliği bizi resmen almıyor ama Avrupa’da zaten 5 milyon Türk yaşıyor” diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Neças ile başkent Prag’da yaptığı ortak bir basın toplantısında da Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye karşı tutumunu eleştirdi. Başbakan Erdoğan, “Türkiye’nin bu kadar oyalanması dayanılır değildir” diye konuştu.