Öyle bir yalan söyledi ki, soygunu önledi

Öyle bir yalan söyledi ki, soygunu önledi
Öyle bir yalan söyledi ki, soygunu önledi
Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi'nde doğalgaz tahsilat bürosunda veznedar olarak çalışan 25 yaşındaki Emine Acar'ın uyanıklığı soygunu önledi.

Acar, başında kar maskesiyle camı kırarak tahsilat bürosuna giren ve paraları isteyen eli tabancalı soyguncuya, “Paralar çelik kasada, anahtarı da dışarıya çıkan arkadaşımda” dedi. Acar’ın sözlerine inanan soyguncu elindeki oyuncak olduğu anlaşılan tabanca ile camı kırmakta kullandığı çekici atarak kaçtı.

Olay, dün akşam saat 18.00 sıralarında Yıldırım İlçesi Profesör Tezok Caddesi üzerindeki Bursagaz’a ait tahsilat bürosunda meydana geldi. Tahsilat bürosuna gelen ve henüz kimliği belirlenemeyen kar maskeli 1.75 santimetre boylarındaki bir kişi, kapısı kapalı olan büroya elindeki çekiçle camı kırarak girdi. Tahsilat bürosunda tek başına bulunan veznedar Emine Acar’a daha sonra oyuncak olduğu öğrenilen tabancayı doğrultan saldırgan, paraları istedi. Olayın şokunu kısa sürede üzerinden atan Acar, soyguncuya, “Paralar çelik kasada. Anahtarını ise arkadaşım alıp gitti. Bende hiç para yok” dedi. Veznedarın bu sözlerine inanan saldırgan elindeki oyuncak tabanca ve camı kırdığı çekici atarak kaçtı.

Emine Acar’ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, çevrede yaptığı aramalara rağmen şaşkın soyguncuyu yakalayamadı. 

'Anahtar bendeydi'
Soyguncuya gerçeği söylemediğini belirten Emine Acar, “Gün içerisinde 80 bin TL tutarında fatura tahsilatı yaptım. Parayı çelik kasaya koymuştum. Anahta bendeydi. Soyguncuya yalan söyledim. İnandı. Ben de bozuntuya vermedim. Soyguncunun ses tonunu çok iyi tanıyorum. Kendisi bir kaç kez çeşitli bahanelerle gelip benimle konuştu. Kendisini görsem tanıyabilirim” dedi.

Tahsilat bürosunda parmak izi alan polis soyguncunun kimliğini araştırıyor.