Oyuncak dağıtımı en çok çocukları üzdü

Ne bir meydan kavgası ne de linç girişimi. Bu sadece bir oyuncak dağıtım etkinliği. Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde oyuncak kapma yarışına büyükler de karışınca olan arada kalan çocuklara oldu.

ŞANLIURFA - Ne bir meydan kavgası ne de linç girişimi. Bu sadece bir oyuncak dağıtım etkinliği. Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde oyuncak kapma yarışına büyükler de karışınca olan arada kalan çocuklara oldu.
Akçakale'yi Geliştirme Derneği'nin başlattığı kampanya kapsamında, ailesinin maddi durumu iyi olmayan 200 çocuk, kurulan çadırda sünnet ettirildi. AKP Şanlıurfa milletvekili adayı Sabahattin Cevheri, AKP'li Belediye Başkanı Ahmet Akay ve Harran Belediye Başkanı İbrahim Özyavuz kirveliklerini yaptıkları çocuklara birer çeyrek altın taktı. Ardından dernek görevlileri çocuklara oyuncak dağıtılacağını duyurarak sıraya girmelerini istedi. Bir görevli içi oyuncak dolu bir kutuyu alarak çadıra yürümeye başladı. Görevli, çocuklar ve büyüklerin üzerine doğru koştuğunu görünce kutuyu yere bıraktı.
Çocuklar ve büyükler oyuncakları almak için birbiriyle yarışınca izdiham yaşandı. Büyüklerin atılmasıyla çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.
İzdihamı önleyemeyen görevliler, çay bahçesinde megafonla, "Oyuncaklar çocuklar içindir, büyükler almasın" uyarısında bulundu. Yaşlı kadın ve erkeklerin de bulunduğu izdihamda oyuncakları kapan yetişkinler eve dönerken eli boş kalan ve ezilme tehlikesi geçiren çocuklar gözyaşlarına boğuldu.