Öz çocuğuna sürekli işkence

İzmir Konak'ta altı yaşındaki İ.Ö.'nün yardım istediğini duyan komşular polisi aradı. Baygın bulunan İ.Ö., "Annem kızınca dövüyor" dedi. Çocuğun vücudunda morluk ve sigara yanıkları var. Anne gözaltında.
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Konak'ta altı yaşındaki İ.Ö.'nün ağlama sesini duyan komşular polise ihbarda bulundu. Annesinin kendisini hep dövdüğünü söyleyen küçük kızın yüzünde ve vücudunda morluklar ve sigara yanığı izleri gören polis, 25 yaşındaki anne A.Ö.'yü gözaltına aldı.
Basın Sitesi'nde bir apartmanda oturanlar önceki gün öğle saatlerinde birinci kattaki dairenin kapısına vurarak, "Kurtarın beni" diyerek yardım isteyen küçük İ.Ö.'nün durumunu polise bildirdi. Apartmana gelen polisler daireye giremedi. Savcının talimatı üzerine çilingir yardımıyla kapıyı açıp içeri giren polis, İ.Ö.'yü baygın halde buldu. Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürülen çocuğun yüzünde, kollarında ve bacaklarında morluklar ve sigara yanığı izleri olduğu belirlendi. Küçük İ.Ö. yapılan tedavisinin ardından Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu ekiplerine teslim edildi.
A.Ö.'nün boşandığı eşinden dünyaya gelen ve nüfus kaydı olmayan İ.Ö., yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı. Babasının cezaevinde olduğu belirlenen küçük kız, en büyük sevgiyi polislerden gördü. Polise yaşadıklarını anlatan İ.Ö.'nün, annesinin kendisini dövdüğünü söyleyerek, "Çok sinirli, ne yapsam dövüyor, elinde sigara varsa kollarıma yüzüme yapıştırıyor. Ağlamaya başlayınca da kapıyı üzerime kilitliyor" dedi.
Annesi gözaltında
İ.Ö.'nün Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'yle yapılacak görüşmeler sonunda yuvada koruma altına alınacağı belirtildi. Eve döndükten sonra gözaltına alınarak Basın Sitesi Karakolu'na götürülen A.Ö., ise kızını çok dövmediğini, sadece sözünü dinlemediği durumlarda bir iki tokat attığını söyledi. Komşuları genç kadının psikolojik sorunları bulunduğunu ileri sürerek belli zaman aralıklarında tedavi gördüğünü söyledi. A.Ö.'nün işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7527597527590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.