Öz kızına tecavüz eden baba 'kayboldu'

Öz kızına tecavüz eden baba 'kayboldu'
Öz kızına tecavüz eden baba 'kayboldu'

N.K ve üç oğlu baba Nadir K.?yı öldürmekle suçlanıyor.

IĞDIR - Öz kızına tecavüz ettiği gerekçesiyle hapse çarptırılan babanın, çıktığında aile meclisi kararıyla öldürüldüğü iddia edildi. Ne ölüsü ne de dirisi meydanda olan babanın bulunması için DSİ kanalda araştırma yapacak.
Iğdır’ın Melekli ilçesi, 2000: O tarihte 13 yaşında olan N.K., annesine babasının kendisine tecavüz ettiğini anlattı. N.K., eşinden şikâyetçi oldu. Besicilik yapan N.K. yedi yıl hapse çarptırıldı. Kızı H.K., devlet yurduna alındı, ilkokul ve liseyi bitirdikten sonra bir kamu kuruluşunda işe girerek çalışmaya başladı.
Baba Nadir K. ise 2007 yılında tahliye oldu. İddiaya göre aynı yıl N.K. ile üç oğlu aile meclisinin verdiği kararla Nadir K.’yı öldürdü. Durum Nadir K.’nın bir adli işlem için savcılığa davet edilmek istenmesiyle ortaya çıktı. Nadir K. bulunamadı, nerede olduğu konusunda da çelişkili yanıtlar alan jandarma aileyi teknik takibe almaya karar verdi. Çapraz sorgu sonunda anne N.K. cinayeti azmettirmek, oğulları 21 yaşındaki B.K. ile 18 yaşındaki A.K. ise babalarını öldürmek suçundan tutuklandı. 19 yaşındaki S.K. tutuksuz yargılanacak. DSİ ailenin evinin yakınından geçen kanalda Nadir K.’nın cesedinin bulunması için arama yapacak. (dha)