Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı tutuklandı

Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı tutuklandı
Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı tutuklandı
PKK'lılara yönelik operasyonu canlı kalkan olarak engelledikleri gerekçesiyle Özalp Belediye Eş Başkanı Handan Bağcı, Başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Meclis üyesi Kasım Hazır'ı gözaltına alındı.Bağcı, Bayram ve Hazır çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

RADİKAL - Özalp’in Tepedamı Mahallesi kırsalında 1 Ekim’de Terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu bilgisi üzerine operasyon yapıldı.

Operasyonda 1 PKK’lıyı etkisiz hale getiren güvenlik güçleri, bir eve sığınan diğer örgüt mensuplarına yönelik yürüttüğü çalışmayı, ’canlı kalkan’ olarak engelledikleri gerekçesiyle de Özalp Belediye Eş Başkanı Handan Bağcı, Başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Meclis üyesi Kasım Hazır’ı gözaltına aldı. Bağcı, Bayram ve Hazar, adli hükümler uygulanarak serbest bırakıldı. Ancak savcılığın itirazı üzerine, Bağcı, Bayram ve Hazar bu sabah saatlerinde yeniden gözaltına alındı.

Bağcı, Bayram ve Hazır, çıkarıldıkları 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ’Terör örgütü adına suç işlemek’, ’Görevli memura mukavemet’ ve ’Mala zarar verme’ suçlarından tutuklandı. (DHA)