'Ozan Arif' tepkisi Almanya'ya taştı

Sözlerini yazdığı 'Plan Yapmayın Plan' şarkısı yüzünden hakkında İstanbul Savcılığı'nca soruşturma başlatılan Arif Şirin (Ozan Arif), dün Almanya'ya gitti.

İSTANBUL - Sözlerini yazdığı 'Plan Yapmayın Plan' şarkısı yüzünden hakkında İstanbul Savcılığı'nca soruşturma başlatılan Arif Şirin (Ozan Arif), dün Almanya'ya gitti.
Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Şirin, "Bizimle bir yangın, bir duman çıkarıyorlar ama dumanın arkasından bir şey kaçırıyorlar diye düşünüyorum ya da 'Hrant Dink olayını yıldönümünde nasıl gündeme taşıyabiliriz' diyebilirler" dedi. İstanbul Adliyesi'ne ifade vermek için gittiğinde, savcının 'Ermeni lobisinin kendisi hakkında Almanya'da suç duyurusunda bulunduğunu' söylediğini belirten Şirin, bu ülkede de ikametgâhı olması nedeniyle konuyla ilgileneceğini söyledi.
İsmail Türüt ve 'Plan Yapmayın Plan' şarkısına bir tepki de Batman'dan geldi. Batman'da müzik marketleri, Türüt'e ait CD ve kasetleri raflardan indirerek satmama kararı aldı. Müzik market sahipleri, "Geçmişte de yaptığı bazı şarkılar yüzünden müşterilerimizden tepkiler alıyorduk. Artık hiçbir kaset ve CD'sini satmayacağız" dedi. (Radikal, dha)