Özdemir: Küçükarmutlu sütliman olacak

İstanbul Emniyet Müdürü, ölüm orucuna müdahale edilmesi sonucu 4 kişinin öldüğü Küçükarmutlu'nun 'sütliman' hale getirileceğini söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, ölüm orucu eylemine müdahale edilmesi sonucu dört kişinin yaşamını yitirdiği Küçükarmutlu'da herkesin huzur içinde yaşayabileceği ortamı sağlamaya çalıştıklarını belirterek, "Küçükarmutlu sütliman¶
olacaktır" dedi.
Emniyet Müdürlüğü'nde basın mensuplarıyla öğle yemeği yiyen Özdemir, Küçükarmutlu'da meydana gelen olaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Küçükarmutlu'da herkesin huzur içinde yaşayabileceği ortamı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Özdemir, buranın da Gazi Mahallesi gibi kızlarla erkeklerin el ele gezebildiği duruma getirileceğini söyledi.
Özdemir, "Küçükarmutlu sütliman olacaktır. Burada kurtla kuzu yan yana gezebilecektir" dedi.
Helikopterle Küçükarmutlu'nun havadan görüntülerinin alındığını anlatan Özdemir, "Havadan indirme mi yapacaksınız?" diyen gazeteciye "Her türlü şey olabilir. Mücadelemiz başlamıştır. Hiç merak etmeyin, kısa zamanda da bitecek" karşılığını verdi.
Güvenlik yönünden İstanbul'un tek bir yerinde hiçbir problem olmadığını kaydeden Özdemir, ancak kanundaki boşluktan dolayı¶
Küçükarmutlu'da kendini öldüren insanlara müdahale edemediklerini söyledi.
Özdemir, "Buraya polis giremiyor zannediliyor. Polis, kanun adamıdır, kanunu uygular. Yeni yasa hazırlıkları var. Ölüm oruçlarını teşviki suç sayıyor. Doktor tedavisi artık yapılabilecek" diye konuştu.
Küçükarmutlu'ya müdahale sırasında at arabasından barikatla karşılaştıklarını vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:
"Böyle barikat mı olur? Biz gireriz, yine gireriz. Hatta gerekirse yine girer perişan ederiz. Ama burada masum bir insana zarar gelmesini istemeyiz."
Olaylarda polisin kimseye silah sıkmadığını, sıkılan mermilerin de plastik olduğunu ileri süren Özdemir, "Havaya ateş açılmıştır. Ama bir arkadaşımız, emir haricinde, kendini korumak amacıyla bir kişiyi etkisiz hale getirmiştir. Küçükarmutlu, bizim içimizde çıban veya problem değil, devede bir sinektir" dedi.