Özel harekat polisleri gazetecilere saldırdı

Özel harekat polisleri gazetecilere saldırdı
Özel harekat polisleri gazetecilere saldırdı
Nusaybin'de PKK'lıların saldırısında yaralanan polisin hastaneye getirilişi sırasında görüntü olmak isteyen gazetecilere özel harekat polisleri saldırdı. Gazetecileri uzaklaştırmak için hava ateş açan polisler, iki gazeteciyi de yaraladı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK 'lar tarafından hükümet konağına yapılan roketatarlı ve silahlı saldırıda, bir özel harekat polisi yaralandı. Çıkan çatışmada bir PKK'lı öldürüldü. Yaralı polisin hastaneye girişi sırasında özel harekat polisleri gazetecileri havaya ateş açarak hastane çevresinden uzaklaştırdı. Olayda iki gazeteci yaralandı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ GAZETECİLERİ KOVALADI

Yaralı polisin Nusaybin Devlet Hastanesi'ne gelişini çekmeye çalışan gazeteciler, Özel Harekat polisleri tarafından "Çekmeyin. Örgüttensiniz hepiniz. Bir taneniz kalmasın. Defolun" şeklinde hakaretler havaya ateş ederek kovalandı. Olayda 2 gazeteci yaralanırken polislerin bir gazetecinin çektiği görüntü ve fotoğraflara el koyup, fotoğraf makinesini kırdığı iddia edildi.

DHA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Hükümet

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Gazeteci

  ,

  İddia

  http://www.radikal.com.tr/141373014137302

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gazetecikler - cayenne

  Kafasını kapıya çarpmıştır.

  * - user1124476

  Hepiniz Örgüttensiniz deyip basına saldıran özel harekat polisinin varın bölge halkına neler ettiğini siz düşünün.Bu paranoya halinin sağlıklı güvenlik hizmeti veremeyeceği çok aşikar.cinnet geçirip katliam dahi yapabilir(sivil halka)...bi yerde kolluk güvenlik basını istemiyorsa orada gizlenmek istenen bir şeyler vardır...Ve aslında bu da halkın haber alma hakkının gaspıdır...haber alma hakkı anayasal bir hakktır ve bu da bir hak gaspıdır