Özel Harekâtçı eşine polis dayağı

Özel Harekâtçı eşine polis dayağı
Özel Harekâtçı eşine polis dayağı

Şahin çürüklerini gösterirken, ?Hakkımı arayacağım? dedi.

Kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan, emekli Özel Harekât polisinin eşi, karakolda tekme tokat dayak yediğini öne sürdü. Dayak anları cep telefonuna da kaydedildi
Haber: EROL AKKIR / Arşivi

ANTALYA - Eşi emekli Özel Harekât polisi olan Meltem Şahin, Kaleiçi’nde kavgaya karıştığı iddiasıyla götürüldüğü polis merkezinde dövüldüğünü öne sürdü. Meltem Şahin, “Bana hafif kadın muamelesi yapan polisler, gözüme de biber gazı sıktı” dedi. Meltem Şahin’in polis merkezinde dövüldüğünü söylediği kavga anı, o sırada orada bulunan bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
19 Ekim gecesi arkadaşlarıyla birlikte Kaleiçi’ndeki Naturel Cafe’ye gittiğini belirten Meltem Şahin şunları anlattı:
“Arkadaşımın, annesinin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gitmesi gerekiyordu. Birlikte kalktık. Ben otoparka yöneldiğimde anahtarımın olmadığını fark ettim. Geri döndüğümde kafenin önünde kavga olduğunu gördüm. Polis orada bulunanları topluyordu. Beni de kavga eden gruptan zannederek gözaltına alıp Yenikapı Polis Merkezi’ne götürdüler. Tüm çabalarıma rağmen beni dinlemedikleri için kendimi ifade edemedim.”
Kavgaya karışan kişilerin, kendisinin onlarla ilgisi olmadığını söylediğini belirten Şahin, “Polis buna rağmen ikna olmadı. Bana hafif kadın muamelesi yaptı. Benim buna karşı çıkmam üzerine gözüme biber gazı sıktılar” diye konuştu.
Çok sayıda polis tarafından tekme tokat dövdüğünü öne süren Şahin, “Elime kelepçe taktılar. Her yanım yara ve bere içinde kaldı. O gece nezarette kaldım. Ertesi gün öğle saatlerinde aç susuz adliyeye çıkartıldım. Tutulan zabıtlarda polise hakaret ve yaralama suçları işlediğim iddia ediliyor. Fakat ben darp edilirken çekilen görüntüler var” dedi.
Nöbetçi mahkeme tarafından 3 bin lira kefalet ve yurtdışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldığını aktaran Meltem Şahin, Sonuna kadar hakkımı arayacağım” dedi. Eşi Murat Şahin’in emekli Özel Harekât polisi olduğunu anlatan Şahin’e müdahale anları, polis merkezinde bulunan bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.