Özel okullarda İstanbul 69. sırada

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonucuna göre, özel okullara girmek için başvuran adayların sınav sonuçları açıklandı.

İSTANBUL - Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonucuna göre, özel okullara girmek için başvuran adayların sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre İlk beşi tercih eden 18 öğrencinin 17'si Amerikan Robert Lisesi'ni kazandı. OKS'de başarı sıralamasında 43. sırada yer alan İstanbul'un özel okullardaki başarı sırasıysa 69'unculuk.
OKS'ye giren 19 bin 462 aday özel okullara girmek için başvuruda bulundu. Sonuçlar dün Türkiye Özel Okullar Birliği'nde yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Sınav Yürütme Kurulu Başkanı Nurullah Dal, 3 bin 664 öğrencinin özel okullara girmeye hak kazandığını belirtti. İller arasındaki başarı sıralamasında Kastamonu, Ağrı ve Bartın ilk üçte yer aldı.
OKS'nin şampiyonu Fatih Özkan, özel okulları tercih eden öğrenciler arasında da birinciliğini koruyarak Robert Lisesi'ni kazandı. OKS'nin ikincileri Isparta'dan Fatma Karakoç, Batman'dan Ufuk Serkan Yıldırım ve İstanbul'dan Ahmet Ali Dinler özel okullarda da aynı dereceyi aldı. Bu öğrenciler Robert Lisesi'ni tercih etti. OKS' nin dördüncüsü Ömer Gaffar Ekici, özel okullarda üçüncülüğü OKS'nin üçüncüsü Onur Can Soybir'le paylaştı. Sınav sonuçlarına öğrenciler http://www.turkozokbir.org.tr ya da http://oks2007.meb.gov.tr internet adreslerinden bakabilir.