Özel yeteneği kazanana 'hak'

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını kazanlar ile ÖSYM'nin yapacağı ek yerleştirmede üniversiteye kayıt hakkı elde edecek olanlara yeni bir 'tek ders' sınav hakkı daha tanıdı.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını kazanlar ile ÖSYM'nin yapacağı ek yerleştirmede üniversiteye kayıt hakkı elde edecek olanlara yeni bir 'tek ders' sınav hakkı daha tanıdı.
MEB Müsteşarı Necat Birinci'nin, bakan Hüseyin Çelik adına yayımlayarak dün valiliklere gönderdiği genelgeye göre, bu durumdaki öğrenciler ile Açıköğretim Fakültesi'ne yerleşmeye hak kazanan ve üniversitelere genel yerleştirme sonucunda veya kayıt yaptırmama nedeniyle boş kalan kontenjanlara yapılacak ek yerleştirme sonucuna göre kesin kayıt hakkı kazanacak olanlar, tek ders sınavına girebilecek. Ancak bu durumdaki öğrencilerin kayıt yaptırmaya hak kazandıklarını, ilgili yükseköğretim kurumlarından alacakları belgeyle ispatlamaları gerekiyor. Sınav tarihlerini valilikler belirleyecek.


    http://www.radikal.com.tr/7574967574960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.