'Özel yetenekler' bayıldı!

'Özel yetenekler' bayıldı!
'Özel yetenekler' bayıldı!
Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun özel yetenek sınavına giren kız öğrencilerden bazıları fenalaştı.

BOLU - Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun özel yetenek sınavına giren kız öğrenciler, sıcak hava nedeniyle 1500 metrelik parkuru koşarken zorlandılar. Öğrenciler koşunun ardından kendilerini yere atarken, bazı öğrencilere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavı ile beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerinin her birine 20 erkek , 10 kız olmak üzere toplam 90 öğrenci alacak. Bugün 30 dereceye ulaşan hava sıcaklığında yapılan sınavlarda kız öğrenciler 1500 metrelik parkurda koştu. Sıcak havadan etkilenen kız öğrenciler koşu sırasında zorlandı. Öğrenciler koşunun ardından kendilerini çimlere ve piste attı. Nefes almakta zorlanan bazı öğrencilere sağlık ekibi müdahalede bulunarak, öğrencilerin kendilerine gelmesini sağladı. (Mesut ÇATAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114784211478422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tam da yeri - genco940

  okula alınacak özel yetenekleri hemen bu tip bir müsabakaya sokarsan olacağı budur. Okudukça cahil yetişenler olarak eleştirenler ancak bu kadar cahil olur. Bu şekilde bir sınav doğrudan doğruya insan ömrü ile alay etmektir. Bu tip giriş sınavları için talipleri hiç olmazsa 1 haftalığına kampa alıp, nazari ve tatbiki bilgi verilmesi bir ihtiyaç ve zarurettir. Ne hikmetse Malazgirt zaferi için 1071 genci bir araya getirmesini bilenler, dünyanın bir yerinden kıl çadır ısmarlayanlar, Biliyormusunuzki 30 dakikada katettiğiniz 5000 metreyi 29 dakikaya inidrmek için en az 6 ay antreman yapmanız gerekir. Cahillik nasıl oluyormuş gördünüzmü. 63 aylıkların ana okuluna kayıdını öngörüp dönem sonunda 66 aya çıkarmakla bunun ne farkı varki. Bidaha önce cahilliği kendinizde ararsanız daha iyi olur.

  Ben İstiyorum Sendromu. - Clear

  Son yılların bir çok hastalığından biri de "Ben İstiyorum Sendromu" dur.Adı üzerinde "ÖZEL YETENEK",ama hiç kimse "benim özel yeteneğim var mı?" diye kendini sorgulamaz,sadece "istiyor muyum?" diye sorgulamakla yetinir ve sonuç böyle olur,sıcaklık bahanesi sonra gelir,sıcaklık prformans düşürebilir,yorgunluk artırabilir ama özel yeteneği olanı hastanelik etmez,zira özel yetenekler "soğuğa mahsus" değildir.