'Özel yetenekler' bayıldı!

'Özel yetenekler' bayıldı!
'Özel yetenekler' bayıldı!
Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun özel yetenek sınavına giren kız öğrencilerden bazıları fenalaştı.

BOLU - Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun özel yetenek sınavına giren kız öğrenciler, sıcak hava nedeniyle 1500 metrelik parkuru koşarken zorlandılar. Öğrenciler koşunun ardından kendilerini yere atarken, bazı öğrencilere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavı ile beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerinin her birine 20 erkek , 10 kız olmak üzere toplam 90 öğrenci alacak. Bugün 30 dereceye ulaşan hava sıcaklığında yapılan sınavlarda kız öğrenciler 1500 metrelik parkurda koştu. Sıcak havadan etkilenen kız öğrenciler koşu sırasında zorlandı. Öğrenciler koşunun ardından kendilerini çimlere ve piste attı. Nefes almakta zorlanan bazı öğrencilere sağlık ekibi müdahalede bulunarak, öğrencilerin kendilerine gelmesini sağladı. (Mesut ÇATAK/DHA)