Özel yetkili savcının çok kuşkulu kazası

İzmir'de, kamuoyunun yaptığı operasyonlarla tanıdığı Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, içinde bulunduğu otomobile arkadan başka bir aracın çarptığı kazada yaralandı


Kazada, Gök'ün, koruma polisi Bülent Tavan ile arkadaki araçta bulunan bir kişi de yaralandı.
Kaza bugün saat 14.30 sıralarında, Çeşme- İzmir Otoyolu'nun Narlıdere İlçesi yakınlarında meydana geldi. Urla'dan İzmir'e gelen Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün içinde bulunduğu, polis memuru Ahmet Sarıçiçek'in yönetimindeki 35 UV 687 plakalı otomobile, Çeşme-İzmir Otoyolu'nun Narlıdere bölümünde, bir gıda firmasına ait olan Nuri Kavur yönetimindeki 35 UES 51 plakalı otomobil arkadan çarptı.
Çarpmanın etkisiyle kontrolden çıkan Gök'ün bulunduğu otomobil yol kenarındaki bariyerlere çarparak durabildi. Kazada Savcı Gök, koruma polisi Bülent Tavan ve arkadan çarpan otomobilde bulunan Ebru Tulumer yaralandı. Yaralılardan Savcı Gök ile polis memuru Tavan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne, Tulumer de İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.
Kazadan yara almadan kurtulan otomobil sürücüsü Nuri Kavur ise gözaltına alındı. Kazayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirtildi.(aa)