Özgecan Aslan cinayeti YÖK'ü harekete geçirdi

Özgecan Aslan cinayeti YÖK'ü harekete geçirdi
Özgecan Aslan cinayeti YÖK'ü harekete geçirdi
YÖK Başkanı Yekta Saraç, özellikle kız öğrencilerin ikinci öğretim derslerinin başlama ve bitiş saatlerine ilişkin şikayetleri üzerine, konuyu tekrar ele almaya karar verdiklerini bildirdi

RADİKAL - YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, Saraç, resmi sosyal medya hesaplarından, ikinci öğretim ders saatlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Saraç, açıklamasında, "Bize sosyal medya, elektronik posta ve faks yoluyla ulaşan özellikle kız öğrencilerimizin, son günlerde yaşanan üzücü hadisenin de etkisiyle ikinci öğretim derslerinin başlama ve bitiş saatlerine ilişkin şikayetleri üzerine, konuyu tekrar ele almaya karar verdik" ifadelerini kullandı.

İkinci öğretime ilişkin kararın, 4 Haziran 2014 alındığını belirten Saraç, "İkinci öğretimde okuyan öğrencilerimizin bir kısmının çalışan kişiler olması gibi meselenin birden fazla yönü bulunmaktadır. Bununla birlikte önceliğimiz öğrencilerimiz ve onların huzurlu bir şekilde eğitim almalarıdır. Kısa süre içerisinde konuya ilişkin karar alacağımızı umuyorum."

AA


  ETİKETLER:

  YÖK

  ,

  Sosyal Medya

  ,

  Medya

  ,

  Kız

  ,

  Posta

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi

  ,

  ders

  http://www.radikal.com.tr/129657712965773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  toplumsal iyileşme - aysberg

  Ders saatlerinin erkene alınması, bu ülkede var olan sapkınlıkların önüne geçebilir mi? Toplumsal iyileşme ile ilgili akademik çalışmalar yapılsa ya...

  umarım.. - tlgthrm

  umarım kız öğrencilerin ikinci öğretimde okumasının yasaklanması gibi bir cin fikirle gelmezler.

  yine hayata mudahale - user649322

  tecavuzculeri caydiracaklarina kizlari koruyacaklarina egitim saatlerini degistiriyorlar. suclu hakli magdur daha da magdur.