@ismailsaymaz

Özgecan Aslan'ın ikinci katil zanlısı: Gittiğimde ölmüştü

Özgecan Aslan'ın ikinci katil zanlısı: Gittiğimde ölmüştü
Özgecan Aslan'ın ikinci katil zanlısı: Gittiğimde ölmüştü
Özgecan Aslan'ın katil zanlılarından Fatih Gökçe, ifadesinde Suphi Altındöken'in kendisinden benzin ve bıçak istediğini ve bunun üzerine arkadaşı aracılığıyla 5 litrelik benzin getirdiğini kabul etti
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Mersin Tarsus’ta katledilen Özgecan Arslan’ın üç  katil zanlısından biri olan Fatih Gökçe, jandarmadaki ifadesinde arkadaşı Suphi Altındöken’in kendisinden benzin ve bıçak istediğini söyledi. Gökçe, Altındöken’in yanına gittiğinde, Özgecan’ın ölmüş olduğunu savunurken kendisinin de alkollü olduğunu ileri sürdü. İşte, ifadeler:

Özgecan'ın katil zanlısından kan donduran ifade

BEN GİTTİĞİMDE ÖLMÜŞTÜ: 11 Şubat günü saat 20.30 sıralarında 6-7 yıllık arkadaşım Ahmet Suphi Altındöken beni aradı. “Başım belada” dedi. “Ben Yeni Mahalle’de dört yolun oradayım, boş bir şişeye 5 TL’lik benzin getir” dedi. Arkadaşım Osman Taş’ı aradım. Osman aracıyla geldi, beni aldı. Suphi’nin benden istediği benzini almadım. Ben gittiğimde Suphi de oraya geldi. Kendisi aracın içinde duruyordu. Osman’ın aracından indim, Suphi’nin aracına geçtim, ön koltuğa oturdum. Osman beni bıraktıktan sonra ayrıldı. Suphi’nin otobüsüne bindikten sonra hareket ettik. Yolda giderken konuşuyorduk. Suphi’nin elinin yüzünün yaralı olduğunu gördüm. Kendisine “Hayırdır birader?” diye sordum. O da bana “Geminin oradan bir Cono aldım, beni soymaya çalıştı, üzerime biber gazı sıktı, ben de konsülümdeki bıçağı salladım. Biraz da boğuştuk. Arkada yatıyor, öldü” dedi. Ancak kesin ölü olup olmadığını bilmiyorum. Hatta kendisine “Götür hastaneye bırak kaç” dedim. Ben arkaya baktım ancak göremedim. Arabada yoğun bir kan kokusu vardı.

Karakolda anlattı, mahkemede inkar etti

Özgecan'ın katil zanlısından çirkin paylaşım

Özgecan Aslan'ın okulunda yas ve gözyaşı

BENZİN İSTEDİ, ALDIM: Yolda giderken “Birsiini ara da benzin iste” dedi. Osman’ı aradım, benzin getirmesini istedim. Bu sırada alkollüydüm, üç bira içmiştim. Osman yaklaşık beş dakika sonra 5 litre benzin getirdi. Biz üniversitenin orada arabada oturuyorduk. Osman’ın getirdiği benzini aldım, Suphi’ye verdim. Daha sonra Osman’ın arabasına bindim ve beni eve bırakmasını istedim. Suphi de bizim arkamızdan hareket etti ve ben eve geldiğim esnada benim evime geldi. Arabadan hiç inmedi. Benden bıçak istedi. “Bıçak yok, sen git” dedim. Eve çıktım ve telefonu kapattım. Saat 21.30 sıralarıydı. Suphi babasının telefonundan beni aradı. Kendi evlerine gelmemi söyledi. Ben de gittim. Burada “Arabadaki kıza ne yapalım?” diye konuşmaya başladılar. Suphi “Halı bir gibi şeye sarıp bekletelim” dedi.

İfadenin bu aşamasında Gökçe’nin avukatı itirazda bulundu. Geri kalanının savcılıkta alınması için ifade işlemine son verildi.

Özgecan'ın katilleri ne kadar ceza alacak?

Üniversiteli Özgecan Aslan önce bıçaklanmış, sonra yakılmış!

Özgecan'ın katil zanlıları tutuklandı, 3 ayrı cezaevine kondu