Özgecan Aslan'ın tabutunu kadınlar taşıdı

Özgecan Aslan'ın tabutunu kadınlar taşıdı
Özgecan Aslan'ın tabutunu kadınlar taşıdı
Özgecan Aslan'ın cenazesinde namazdan önce cemaati davet eden hoca, "Kadınlar lütfen geriye doğru çekilsinler" ricasında bulundu. Ancak camiye akın eden yüzlerce kadın, hocayı dinlemedi, namaz kılınırken ön saflarda durdu. Hatta Özgecan'ın tabutunu da kimseye bırakmayarak omuzlarında kendileri taşıdı.

Tarsus'ta hunharca öldürülen Özgecan'ı 5 bin kişi Mersin'de son yolculuğuna uğurladı. Kadınlar Özgecan'ın tabutunu kendileri taşırken Mersin Büyükşehir Belediyesi de Sevgililer Günü dolayısıyla şehirde yapılacak tüm programları iptal etti.

Namazdan önce cemaati davet eden hoca, "Kadınlar lütfen geriye doğru çekilsinler" ricasında bulundu. Ancak camiye akın eden yüzlerce kadın , hocayı dinlemedi, namaz kılınırken ön saflarda durdu. Hatta Özgecan'ın tabutunu da kimseye bırakmayarak omuzlarında kendileri taşıdı.

Bindiği minibüste tecavüze kalkışılıp bıçaklanarak öldürüldükten sonra cesedi ormanlık alanda yakılan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın cenazesi, büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 5 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. İnfiale neden vahşete kurban giden Özgecan'ın olayı öğrenince fenalaşan babası Mehmet Aslan geceyi hastanede geçirirken, cenaze töreninde annesi Songül ve ablası Beste Aslan, katillerin en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. (Hurriyet.com.tr)

Namazdan önce cemaati davet eden hoca, "Kadınlar lütfen geriye doğru çekilsinler" ricasında bulundu. Ancak camiye akın eden yüzlerce kadın, hocayı dinlemedi, namaz kılınırken ön saflarda durdu. Hatta Özgecan'ın tabutunu da kimseye bırakmayarak omuzlarında kendileri taşıdı. (Hurriyet.com.tr)

Özgen Aslan'ın katledilmesine tepki yağıyor

Özgecan'ın cenaze töreninden fotoğraflar

Özgecan cinayeti zanlıları linç edilmek istendi

Üniversiteli Özgecan Aslan önce bıçaklanmış, sonra yakılmış!MERSİN'DE TÜM PROGRAMLAR İPTAL ETTİ
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesi nedeniyle Sevgililer Günü dolayısıyla düzenleyeceği toplu nikah töreni kapsamında gerçekleştireceği tüm programları iptal etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, ailesinin kayıp ilanı vermesinden iki gün sonra dün cesedi Tarsus ilçesi Çamalan mevkiinde yakılmış halde bulunan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinliklerin iptal edilerek, ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Açıklamada, “Önceki gün hunharca bir cinayet sonucu öldürülen Özgecan Aslan’ın üzüntüsünü milletçe yaşarken, daha önce duyurusunu yaptığımız etkinliklerin yapılması düşünülemezdi. Yaşadığımız acıdan ve üzüntüden dolayı, toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinlikler iptal edildi ve ileri bir tarihe ertelendi. Bu bağlamda genç kızımız Özgecan Aslan’a Yüce Allah’tan rahmet dilerken, kederli ailesine, sevdiklerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi.

BU ELİM OLAYI ŞİDDETLE, LANETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ
Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Özgecan Aslan için bir taziye mesajı yayınladı. Başkan Kocamaz yayınladığı mesajda şunları keydetti: “Geçtiğimiz gün kentimizde meydana gelen hunharca ve haince saldırı sonucu hayatını kaybeden kızımız Özgecan Aslan’ın katledilmesi bütün milletimizi olduğu gibi bizi de derin üzüntüye boğmuştur. Beklentimiz bu cani ya da canilerin bir an evvel yakalanıp hak ettikleri cezaya çarptırılmasıdır. Bu elim ve hunharca olayı şiddetle, lanetle ve nefretle kınıyoruz. Kesinlikle bu tür canilerin insanlıkla bir alakası olduğunu da düşünmüyoruz. Kızımız Özgecan’a Yüce Allah’tan rahmet dilerken, başta ailesi olmak üzere, Mersinimize ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.”


  http://www.radikal.com.tr/129333212933327

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kahretsin - user742894

  kahretsin bogazim dugum dugum.yazacak kelime bulamadim :(((((

  ... - Selosl

  Kadınları arka safta tutan bir dine inananların olduğu ülkede, kadını değersizleştiren bir zihniyetin olması gayet normal. Her zaman söylüyorum, dinin insanlığa en ufak bir faydası yoktur.

  Lanetliyorum - user397813

  Allah dan rahmet diliyorum. Daha önceden ne yazık ki bu tip olaylar yaşandı ve kimse bundan ders almamış anlaşılan. Şu anda mevcut olan hükümetin, insanlarının sesine kulak vermesinin zamanı gelmedi mi? Bu kızımızı bedenini kirlettikten sonra canına kıyan bu hayvan bile olamayacak yaratıklar, yaşamayı hak ediyor mu? Yarın birgün sizlerin veya bizlerin çocuklarının başına gelse ne yapardınız. Bırakın biz Avrupalı gibi medeniyet adı altında zalimi korumayalım. Hayvanca cana kıyan hayvanca gebermeyi hakeder. Temiz toplum istiyorsak, evet pislikleri temizlemeliyiz. Kısa vadede önce idam yasallaşmalı, uzun vade de ana kucağından başlayarak çocuklarımıza yaşama hakkına ve kişi haklarına olan saygı öğretmeliyiz." Sınavlar şöyle olmalı", "şu dersi koymalıyız", "Osmanlıca öğretmeliyiz", "Zorunlu din dersi koymalıyız" yerini ey iktidar sahipleri "İNSAN OLMA" dersini koysak bence hepsinden ala. Tekrar bu yavrumuz için Allah' dan rahmet ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Bunu yapanlar da her iki dünyada lanetlenmişlerden olup rahat huzur görmez İNŞALLAH

  Hoca haklı - user994611

  Hoca haklı arkadaşlar sorun bayanların taşımasında değil adam cenazeyi ters taşıdıkları için kadınlar diyor.

  zihniyet - ex nihilo

  özgecan ı öldürenlerin "kadınlar geri çekilsin" diyen imamla aynı ötekileştirici zihniyete sahip olduğundan kuşku duymuyorum.

  kanun - user476463

  Sadece küçük bir kanun değişikliği kadınlara ve çocuklara uygulanan suçlara iki kat ceza verilir iyi hal indirimi uygulanmaz ve hiçbir af kapsamına alınmaz bu kadar kolay. Buyrun milletvekilleri on dakikanızı almaz. Delikanlıysanız buyrun giderayak bir hayrınız dokunsun......

  özgecan aslan - user940595

  bu vahşete en güçlü desteği veren ,"Erkek baskısını " reddeden tavrı sergileyen kadınlarımıza helal olsun.