Özgecan tweetleri Sevda Türküsev'in başını yaktı

Özgecan tweetleri Sevda Türküsev'in başını yaktı
Özgecan tweetleri Sevda Türküsev'in başını yaktı
Özgecan Aslan cinayetinin ardından attığı tweetler nedeniyle tepki çeken Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, gazeteden ve TV NET'teki işinden atıldı.

RADİKAL - 2014 yılında hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazar kadrosuna katılan Sevda Türküsev, hem gazeteden hem de TV NET'de işten atıldı.

Gazeteciler.com'un haberine göre, Türküsev, TV NET'te yayınlanan Net Bakış programında yorumcu olarak yer alıyordu.

Gazete yönetiminden ayrılıkla ilgili bir açıklama gelmezken, kulislerde ayrılık nedeninin Türküsev'in son zamanlarda tepkilere neden olan Özgecan Aslan ile ilgili tweetleri olabileceği konuşuluyor.

Sevda Türküsev, CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programında verdiği konu dışı örneklerle ve çıkışlarıyla gündeme gelmişti. Özgecan Aslan cinayetinin ardından sosyal medyada başlatılan "sen de anlat" kampanyasına ise kadınların başlarından geçen taciz hikayelerini anlatmalarını doğru bulmadığını söyleyerek karşı çıkmıştı. 


  http://www.radikal.com.tr/130510813051084

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Üzüldüm! - sblgngr

  Yerine çok yakışıyordu oysa..

  cüzdan-vicdan - user943970

  cüzdanı vicdana hiç tercih etmeyecektiniz. desteklediğiniz vicdansızların silahını sizin içinde kullanacağını biliyordunuz

  kullan at - ex nihilo

  tipik akp taktiği, şimdiye kadar akp nin borazancılığını yaparken el üstünde tutuluyordu savunulmayacak kadar ileri gidince de at çöpe. maalesef biat kültürü için bu kadar ucuz insan. oysa ne kıymetli yağlar yakmış, ne fedekarlıklar yapmış ne kahramanlık destanları düzmüştü efendisi için.

  diğerleri gibi - genco940

  kendisinin anlatma cesareti olmadığından karşı çıkıyordu. kim bilir neler geldi neler geçti. Şafak kaç deseydiniz ona da karşı çıkardı ama böylelerine nasihat etmek , anlamıyorsa yalnız bırakmak, hala dinlemiyorsa da dövmek Allah'ın emri. (Nisa suresi 34)