Özgecan'ın ailesinden kampanya

Özgecan'ın ailesinden kampanya
Özgecan'ın ailesinden kampanya
Özgecan'ın ailesi, kızları adına rehabilitasyon merkezi ve okul yapılması için Mersin Valiliği'nin koordinasyonuyla kampanya başlattı

RADİKAL - Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesi, kızları adına rehabilitasyon merkezi ve okul yapımı için Mersin Valiliği'nin desteğiyle kampanya başlattı.

AİLE YARDIM TALEPLERİNİ GERİ ÇEVİRDİ
Aile adına gazetecilere açıklama yapan Cengiz Kenan Erin, Aslan ailesinin, olayın ardından yurtiçi ve yurtdışından gelen yardım taleplerini geri çevirdiğini ancan bunun yararlı bir hizmete dönüştürülebileceği önerisini olumlu karşıladığını söyledi.

Mersin Valiliği koordinesinde banka hesapları açıldığını belirten Erin, "Yardımda bulunmak isteyenler bu hesaplara bağışta bulunabilecek. Aile, bu yardımları, kızlarının adının verileceği okul ile kadın ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesine yönelik hizmeti amaçlayan rehabilitasyon merkezi oluşturulması için kabul etti" dedi.
Erin, bağışlardan EFT ve havale ücreti alınmayacağını da kaydetti.

HESAPLAR VALİLİĞİN KONTROLÜNDE OLACAK

Özgecan'ın babası Mehmet Aslan adına Ziraat Bankası'nda, "TR18 0001 6567 5372 335001 (Türk Lirası), TR88 0001 0015 6567 5372 335002 (Dolar), TR61 0001 6567 5372 335003 ( Euro )" IBAN numaralı hesaplar açıldı. Söz konusu hesaplar Mersin Valiliği'nin kontrolü ve denetimi altında olacak.
AA

Türkiye, Özgecan için ayağa kalktı

Özgecan'ın katiline kastrasyon uygulanabilir

Cübbeli Ahmet Hoca: Özgecan şehittir

Öğrencilerin Özgecan isyanı karşılık buldu: YÖK, ikinci öğretim ders saatlerini yeniden düzenledi