'Özgecan'ın ailesinin gönderdiği siyah başörtüyü aldım'

'Özgecan'ın ailesinin gönderdiği siyah başörtüyü aldım'
'Özgecan'ın ailesinin gönderdiği siyah başörtüyü aldım'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Anne ve babanın tavrına hayran oldum.Özgecanımızı istismar edenler önce kendilerine bir baksın. Özgecan'ın Ailesi'nin gönderdiği siyah başörtüleri de aldım" dedi.

RADİKAL-  Tarsus’ta vahşice katledilen Özgecan’ın annesi Songül Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kutu içerisinde matemlerinin simgesi olarak siyah bir başörtüsü  gönderdi. Kutunun içine bir de not yazan anne Songül Aslan, ‘’Olayın faillerinin en ağır biçimde cezalandırılacaklarından eminiz. Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek. İnşallah o vakit beyaz başörtümüzle sizleri bizzat ziyaret edeceğiz’’ ifadelerini kullandı. Songül Aslan’ın bir aracı ile gönderdiği kutu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ATO Congresium’da düzenlenen programı öncesinde kendisine verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , AFAD Lojistik Merkezi'nin açılışda ailenin gönderidği başörtüyü aldığını belirtip şunları söyledi: ‘’Ailenin duruşunu hayranlıkla izledim. Yargının üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Gereken cezayı en üst seviyede vermek durumundadırlar. Bugün gönderdikleri siyah başörtülerini aldım. İnşallah o mesaj beyaz başörtüsü ile devam eder.’’ 

Erdoğan konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

ALİLENİN TAVRINI HAYRANLIKLA İZLEDİM

Özgecanımız ile alakalı jandarma seferber olup faili anında buldu. Bu yetiyor mu? Yetmez. yargı üzerine düşen görevi yapacak, fail ve faillerine gereken cezaları en üst düzeyden vermek durumundadır. Bu milletin vicdanının rahatlaması söz konusu değil. En azından layığını buldu denir. Ailesinin takındığı tavrı şahsım adına duyguyla izlerken, bir taraftan da hayranlıkla izledim. Her anne-babanın böyle bir tavır takınması mümkün değil. Özgecanımızı istismar edenler önce kendilerine bir baksın. Terör estirerek savunmasız insanları öldürmenin cinayet olduğunu anlasınlar. Onun için çözüm süreci çok önemli. Bu milletin evlatlarının barış içinde yaşamalarının yolunu arıyoruz.

"GÖNDERDİKLERİ SİYAH BAŞÖRTÜLERİNİ ALDIM"

Tekrar Özgecanımıza Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine tekrar sabırlar diliyorum. Bugün gönderdikleri siyah başörtülerini de aldım. Bunun mesajını da buradan vermek istiyorum. İnşallah o mesaj, beyaz başörtüleriyle devam eder.


"BAŞBAKAN OLAMAZLAR"

Erdoğan'ın "Başbakan olduğumda Suriyelilere baba ocağına geri dönün diyeceğim" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu 'nu da eleştirdi. "Siz bakmayın Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizi ülkemizde misafir etmemize 'ihanet' diyenlere. Siz bakmayın Başbakan olduklarında Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini söyleyenlere" ifadelerini kullanan Erdoğan şöyle devam etti:
"Onlar ensar ne demektir bilmezler, onlar muhacir ne demektir bilmezler, onlar milletimizin gönül kapısının ne kadar açık olduğunu bilmezler. Bunları bilmedikleri için de aslında hiçbir zaman bu ülkede bunlar Başbakan olamazlar ve asla kimseyi ülkelerine geri gönderemezler."
Erdoğan'ın diğer konu başlıklarına yönelik açıklamaları ise şöyle: Çocuk masumdur. Çocuğun masumiyetine el uzatan, hele onun canına kasteden herkes alçaktır, canidir. Suriye'de, Filistin'de, Mısır'da, Irak'ta içlerinde çocukların da olduğu masumları katleden herkesi lanetliyorum. Bizim medeniyetimiz de bu var. Buradan Hint Yarımadası'na kadar uzanan eller yatıyor bizim medeniyetimizde. Bu Müslüman bu Budist demedik. Neden? Vicdani, İslami görevimiz buydu da onun için. Iraklı Suriyeli kardeşlerimize kucak açmazsak yarın onların yüzüne nasıl bakarız.

AMERİKA'DAKİ CİNAYET
Amerika'da iki kardeş bir enişte aynı evin içerisinde İslam karşıtları tarafından şehit edildi. Ses çıkmayınca biz de sessiz kalamazdık. Meksika'dan seslendik, ne zaman sesiniz çıkacak dedik. Bunlar terörist mi? Anneleri babaları doktor. Kendileri mimarlık eğitimi alıyorlar. 2 saat sonra ses çıktı.