Özgecan'ın kampanyasına rekor destek!

Özgecan'ın kampanyasına rekor destek!
Özgecan'ın kampanyasına rekor destek!
Özgecan Aslan'a tecavüz edip katledenlere en ağır cezai yaptırım uygulanması talebiyle change.org isimli internet sitesinde başlatılan imza kampanyasına rekor katılım sağlandı.

Özgecan Aslan’a tecavüz edip katledenlere en ağır cezai yaptırım uygulanması talebiyle change.org isimli internet sitesinde başlatılan imza kampanyasına rekor katılım sağlandı.

İki günde yaklaşık 712 bin imzaya ulaşan kampanya halen devam ediyor. İmza metninde, Mersin Tarsus'ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Özgecan Aslan'ın, 12 Şubat'ta Mersin'de bindiği minibüste tecavüze uğradığı, yakılarak öldürüldüğü ve dereye atıldığı anımsatıldı.

İŞTE O KAMPYANIN TAM METNİ

Özgecan'ın katil zanlısından çirkin paylaşım

Ersun Yanal, Özgecan'ı unutmadıKampanya metninde özetle şöyle denildi:

''Özgecan Aslan 'a tecavüz edip, yakıp genç yaşta hayatına son veren faillerin Türk Ceza Kanunu'nun öngördüğü en ağır yaptırımla cezalandırılmasını istiyoruz. Soruşturmanın ve dava sürecinin kamuoyu takibine izin verecek şeffaflıkla ve hukuka uygun biçimde yürütülmesini talep ediyor, bu ve benzeri olayların tekrar etmemesi için tüm ilgili kurumları acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biliyoruz ki, Özgecan Aslan cinayeti sıradan bir adli vakanın çok ötesinde yıkıcı sonuçları olan toplumsal bir soruna işaret etmektedir.''

Kampanyada toplanan imzalar; Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve TBMM Genel Sekreterliği'ne verilecek.

AB Bakanı'ndan Özgecan tepkisi: Benim kızım olsa elime silah alır cezasını kendim verirdim

Nihat Doğan: 'Survivor'la var olmadım Survivor'la bitmem'

Acun Ilıcalı, Nihat Doğan'ı Survivor kadrosundan çıkardı