Özgecan'ın katil zanlısından çirkin paylaşım

Özgecan'ın katil zanlısından çirkin paylaşım
Özgecan'ın katil zanlısından çirkin paylaşım
Tarsus'ta hunharca öldürülen Özgecan Aslan'ın katil zanlılarından Fatih Gökçe'nin, olaydan bir süre önce kendisine ait Facebook hesabından bazı 'çirkin' paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

RADİKAL – Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katledilmesinin ardından cesedinin yok edilmesi için katile yardım ettiği için tutuklanan Fatih Gökçe’nin, bu olaydan kısa bir süre önce kendisine ait sosyal medya hesaplarından çirkin paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

Cinayeti işleyen minibüs şoförü Suphi Altındöken’in arkadaşı olan Fatih Gökçe 21 Ocak günü Facebook üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuş. Yüklediği fotoğrafta tecavüze uğramış genç bir kadının haberinin bulunduğu gazete kupürünü koyan Fatih Gökçe, bu olayın faili olan ve hapis cezası alan ve haberde adı “Kasımpaşalı Tekin” olarak geçen zanlının yerine de kendi fotoğrafını montajlamış.KARISINA ŞİDDET UYGULAMIŞ
Suphi Altındöken ile birlikte olaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan babası Necmettin Altındöken’in de karısına uyguladığı şiddet nedeniyle eşinin evi terk ederek köyüne döndüğü bilgisine ulaşıldı.

Özgecan'ın katil zanlıları tutuklandı, 3 ayrı cezaevine kondu


Özgecan Aslan için #Özgecanicinsiyahgiy kampanyası


Bakan Ayşenur İslam'a 'Özgecan Aslan' protestosu


  http://www.radikal.com.tr/129423312942332

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ülkenin temel sorunları - user986363

  Bir ülkede kadın cinayetleri, işçi ölümleri, uyuşturucu kullanımı vb. durumlar sürekli artıyorsa bunun baş sorumluları o ülkeyi yönetenlerdir ve ülkenin temel sorunları da bu acı olaylardır. Suni gündemlerle milleti uyutmak için gösterilen çabanın çok değil onda biri bu sorunların çözümüne ayrılsaydı bu kadar ölüm olurmuydu diye düşünmeden edemiyor insan.

  TEHLİKE ALGISI GELİŞMEMİŞ TOPLUMLAR SÜREKLİ ACILAR YAŞARLAR - Sebodil

  ALGI YETERSİZLİĞİ, SEBEB-SONUÇ ilişkisini kavrayamayışın bedelleri çok yıkıcı oluyor.Eğitimciler etik değerleri koruyamayan eğitimin faydası var mıdır? Duyguları zihinsel yapılar denetler.Zihinsel yapıları ise yaşantılar,eğitim ve öğretim oluşturur.Ülkemizde yaşananlar etik değerleri geliştirebilecek niteliklerde değildir. Eğitim ve öğretim ise etik değerleri köreltecek niteliklere sahiptir. Kopya çekmenin övünülecek bir maharet olduğu duygusunu yaşatan sistem insani değerleri koruyamaz.Algısal-zihinsel,algısal-belleksel , duygusal- zihinsel , öz denetimsel-zihinsel , etik - zihinsel yetiler eğitim ve öğretim sistemiyle geliştirilebilir. Algısal-zihinsel yetiler geliştirilmeden diğer yetilerin geliştirilmesi imkânsızdır.Öğretim sistemimiz,algısal-zihinsel yetileri geliştirmekte yetersiz kalmaktadır.EZBERLEMEYİ ODAKLI SİSTEM, HAFIZAYI DA ÇÖKERTMEKTEDİR. BU DURUMDA İNSANLIK DEĞERLERİ kaybolur gider...Acılar süreklilik kazanır.