Özgecan'ın katil zanlısının amcası: Soyadımızı değiştirebiliriz

Özgecan'ın katil zanlısının amcası: Soyadımızı değiştirebiliriz
Özgecan'ın katil zanlısının amcası: Soyadımızı değiştirebiliriz
Mersin'de hunharca katledilen Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'in amcası Behzat Altındöken, soyadlarını değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.

RADİKAL - Mersin ’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken’in amcası Behzat Altındöken soyadlarını değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Behzat Altındöken, yeğeninin Özgecan Aslan’ın öldürülmesi olayına karışmasıyla ilgili işlettiği kuyumcu dükkanında gazetecilere açıklamada bulundu. Konuşacak bir şey bulamadığını ve üzgün olduklarını ifade eden Behzat Altındöken, sanık Ahmet Suphi Altındöken’in böyle bir olayı gerçekleştirebilecek bir kişiliğe sahip olduğunu belirtti.


Özgecan’ın katil zanlısının annesi: “O annenin babanın ayaklarını öperim”

Cübbeli Ahmet Hoca: Özgecan şehittir


‘’BABASINI BIÇAKLADI, ANNESİNİ HER GÜN DÖVÜYORDU’’

Yeğeninin ailesine de şiddet uyguladığını savunan Behzat Altındöken şunları kaydetti:
“Babasını iki defa bıçaklamıştı, annesini her gün dövüyordu. Trafik kazası geçirmişti, o günden sonra çocuk hayır görmedi. Böylelerinin toplu taşıma gibi toplumsal yerlerde görev yapmalarını yasaklamaları lazım. Her şoförü muayeneden geçirmeleri lazım, yüzünde kocaman yara izi var beyni parçalanmış bir çocuk. Askerlik yapmamış, bunu nasıl koskoca toplu taşıma aracına şoför yapıyorlar. Bunların müdürlerinin de suçu var. Üzgünüm gerçekten.”

Rıdvan Dilmen: Şerefsiz, babası da şerefsizÖzgecan Arslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in kan donduran ifadesinin tamamı


‘’ÖZGECAN’IN AİLESİNDEN DAHA FAZLA ÜZÜLÜYORUZ’’
Behzat A, bir gazetecinin “Soyadınızı değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:
“Zaten biz onlarla görüşmüyorduk. Bu soyadını taşımaktan utanıyoruz. Bizim kızımızın da başkasının kızının da başına gelse aynı şey. Zor bir durum, utanıyoruz. 70-80 yıllık bir soyad... Yazık, sülalede bir tane kötü insan yok. Soyadımı değiştirmeyi düşünüyorum ama değiştirince ne olacak. Endişe ediyoruz, kötü bir leke ama her aileden bir pislik çıkabilir ama biri çıkınca herkesin başı yanamaz. Allah kimsenin başına vermesin, biz onlardan daha fazla üzülüyoruz. Biz, hem onlara hem kendimize üzülüyoruz.”

İkinci öğretimde Özgecan korkusu


  http://www.radikal.com.tr/129519512951951

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu haber içeriğinden daha önemli başlıklar da çıkardı - user964086

  Yine bir radikal klasiği.. Düzgün edit edilmeyen bir yazı ve konunun öneminden bağımsız bir başlık. Basılı olarak yayınlamıyorsunuz diye iyice laubali oldunuz. Adam gayet dikkat çeken bir şey diyor, toplu taşıma araçlarına alınanlar sağlık kontrolünden geçmeli diye. Al bunu başlık yap.. Üstüne kabul de ediyor yeğeninin yaptığından utanç duyduğunu, her aileden bir pislik çıkabilir diyor.. Sırf bu yüzden aileye soyadını değiştirecek misin diye sormak bile herkesi zan altında bırakktığınızı gösteriyor. Bu soyadı taşıyan biri toplum için iyi bir şey yapsa bile siz bundan sonra bu cinayetle beraber anarak haber yapacaksınız demek gibi.. o zaman niye yapsın.. Haberci olarak size ne kadar çok şey düşüyor toplum adına ama bihabersiniz.