Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun

Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun
Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katil zanlısı olarak tutuklanan 26 yaşındaki Suphi Altındöken'in eşi Neslihan Altındöken konuştu. Eşi Suphi'nin hayatı kendisine zehir ettiğini, açtığı boşanma davasını tehditle geri çektirdiğini anlatan Neslihan Altındöken, "Evlendiğim güne lanet olsun" dedi.

RADİKAL- Türkiye ’yi ayağa kaldıran  üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayeti zanlısı olarak tutuklanan 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken, "Evlendiğim güne lanet olsun" dedi. Eşi Suphi’nin hayatı kendisine zehir ettiğini, açtığı boşanma davasını tehditle geri çektirdiğini anlatan Neslihan Altındöken, "Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Asıl üzüldüğüm, Özgecan’ın ailesi... Onların acılarını paylaşıyorum" dedi. Kamuoyunda infiale yol açan cinayetin ardından 3 yaşındaki oğlu ile yakınlarının yanına sığınan Neslihan Altındöken, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine konuştu.

''BİRKAÇ AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTIM''
Olayın şokunu yaşayan bir çocuk annesi Neslihan Altındöken, Suphi Altındöken ile ortaokulda okurken bir süre arkadaşlık ettiğini, 5 yıl önce de evlendiğini belirtti. "Severek evlendik, ancak bana hayatı zehir etti" diyen Neslihan Altındöken "Evlendiğim güne lanetler olsun, bir gün yüzü görmedim. Sürekli şiddet uyguluyordu, artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Bir kaç ay önce boşanma davası açtım. Ancak, beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiği için davayı geri çektim" diye konuştu.

O GECEYİ ANLATTI

Eşi Suphi’nin üniversiteli Özgecan Aslan’ın öldürdükten sonra eve gece telaşlı bir durumda geldiğini anlatan  Neslihan Altındöken, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Eve girer girmez lavaboya giderek elini yüzünü yıkadı. Yüzünde tırnak izleri ve sıyrıklar vardı. Ne olduğunu sorduğumda, kavga ettiğini söyleyip geçiştirdi. Kıyafetini değiştirip hemen evden çıktı. Yakalandığı gece jandarma ekibi gelerek beni de ifadeye götürdü. Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Ona kesinlikle üzülmüyorum, çünkü hem Özgecan’ın hayatını, hem de bizim hayatımızı bitirdi. Lanetler olsun ona."

Ali Ekber ŞEN/MERSİN/DHA