Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun

Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun
Özgecan'ın katil zanlısının eşi konuştu: Evlendiğim güne lanet olsun
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katil zanlısı olarak tutuklanan 26 yaşındaki Suphi Altındöken'in eşi Neslihan Altındöken konuştu. Eşi Suphi'nin hayatı kendisine zehir ettiğini, açtığı boşanma davasını tehditle geri çektirdiğini anlatan Neslihan Altındöken, "Evlendiğim güne lanet olsun" dedi.

RADİKAL- Türkiye ’yi ayağa kaldıran  üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayeti zanlısı olarak tutuklanan 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken, "Evlendiğim güne lanet olsun" dedi. Eşi Suphi’nin hayatı kendisine zehir ettiğini, açtığı boşanma davasını tehditle geri çektirdiğini anlatan Neslihan Altındöken, "Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Asıl üzüldüğüm, Özgecan’ın ailesi... Onların acılarını paylaşıyorum" dedi. Kamuoyunda infiale yol açan cinayetin ardından 3 yaşındaki oğlu ile yakınlarının yanına sığınan Neslihan Altındöken, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine konuştu.

''BİRKAÇ AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTIM''
Olayın şokunu yaşayan bir çocuk annesi Neslihan Altındöken, Suphi Altındöken ile ortaokulda okurken bir süre arkadaşlık ettiğini, 5 yıl önce de evlendiğini belirtti. "Severek evlendik, ancak bana hayatı zehir etti" diyen Neslihan Altındöken "Evlendiğim güne lanetler olsun, bir gün yüzü görmedim. Sürekli şiddet uyguluyordu, artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Bir kaç ay önce boşanma davası açtım. Ancak, beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiği için davayı geri çektim" diye konuştu.

O GECEYİ ANLATTI

Eşi Suphi’nin üniversiteli Özgecan Aslan’ın öldürdükten sonra eve gece telaşlı bir durumda geldiğini anlatan  Neslihan Altındöken, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Eve girer girmez lavaboya giderek elini yüzünü yıkadı. Yüzünde tırnak izleri ve sıyrıklar vardı. Ne olduğunu sorduğumda, kavga ettiğini söyleyip geçiştirdi. Kıyafetini değiştirip hemen evden çıktı. Yakalandığı gece jandarma ekibi gelerek beni de ifadeye götürdü. Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Ona kesinlikle üzülmüyorum, çünkü hem Özgecan’ın hayatını, hem de bizim hayatımızı bitirdi. Lanetler olsun ona."

Ali Ekber ŞEN/MERSİN/DHA


  http://www.radikal.com.tr/129550012955001

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user930491

  Ne kadar itidalli olmaya çalışsakta kin nefret öfke kusmaktan başka birşey gelmiyor elimizden içimizdeki şehrimizdeki ülkemizdeki bu canavarlar halen toplumda cirit atmakta ülkenin ciddi bir sosyolojik psikolojik desteğe ihtiyacı var şu aşşalık cani günlerdir uykusuz kalmamıza neden oldu canımızı yaktı ülkeyi korku ve esaret altında bıraktı böyle caniler böyle vicdandan merhametten nasibini almamışlara bir önlem almalıyız bir daha işimizi kızımızı çocuklarımızı şansa bırakmamalıyız böyle caniler ülkemizde cirit atıyorlar kol geziyorlar toplumsal olaylarda önlemlerin en üst düzeye çıkarılması için bütün yetkilerden rica ediyorum söz konusu bir insan hayatıysa ne gerekiyorsa yapılmalı !!!!! açıkçası öyle yorgun öyle üzgünüm ki sağlıklı bir kaç cümleyi bir araya getirebilmek için bile zihnimle savaşıyorum çünkü Bu insan böyle ölmeyi hak etmiyordu hak etmiyordu.