Özgecan'ın otopsi raporu tamamlandı

Özgecan'ın otopsi raporu tamamlandı
Özgecan'ın otopsi raporu tamamlandı
Mersin'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın otopsi raporu tamamlandı. Rapora göre, tecavüz bulgusuna rastlanmadı. Vücudunun büyük kısmının yandığının belirtildiği raporda, tırnak aralarında ise katil zanlısının DNA'sı bulundu.

RADİKAL - Mersin 'in Tarsus İlçesi'nde evine dönerken minübüs şoförü Suphi A. tarafından vahşice öldürülen ve vücudu yakılan Özgecan Aslan'ın otopsisi raporu tamamlandı.

Otopsi sonucunda genç kızın özellikle boyun kısımında çok sayıda bıçak darbesi ve öldürücü kesikler, kafasında küt cisim darbelerine bağlı travmatik bulgular ve vücudunun değişik yerlerinde çok sayıda ödem ve morluklar saptandı.

Habertürk'ten Cemal Doğan'ın haberine göre raporda, Özgecan’ın vücudunun büyük kısmının yandığı belirtildi. Özgecan’ın, katil zanlısınca kesilen ve daha sonra bulunan ellerinde tırnak incelemesi yapıldı. İnceleme sonucunda, Özgecan’ın tırnaklarında, katil zanlısından alınan DNA dokularına ulaşıldı.

Ankara Adli Tıp Kurumu’nun raporunun soruşturmayı yürüten Tarsus Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol’a gönderildiği öğrenildi. Savcı Akyol’un raporun ulaşmasıyla birlikte eldeki tüm deliller ışığında iddianamesini yazmaya başladığı ve kısa süre içinde mahkemeye iddianameyi sunacağı belirtildi.

 

Deniz Akkaya'dan Beren Saat yorumu: Tacizi açıklamak...

Beren Saat'ten Özgecan cinayetiyle ilgili çarpıcı sözler