Özgür Attila Göztepe'nin isyan marşıyla stadyumdan uğurlandı

Özgür Attila Göztepe'nin isyan marşıyla stadyumdan uğurlandı
Özgür Attila Göztepe'nin isyan marşıyla stadyumdan uğurlandı

Oğuzhan Tozburun Bursa?nın Kemalpaşa ilçesinde Ocaklı Köyü?nde toprağa verildi. Kalabalık caminin bahçesine sığmayınca köy meydanında cenaze namazı kılındı. Fotoğraf: Nail Kahraman / dha

MANİSA/BURSA/İZMİR - Ankara’da doğalgaz faciasında ölen Bilkentli yedi gençten üçü de dün toprağa verildi. 18 yaşındaki Erol Can Özdokumacı için Manisa’da tören düzenlendi. Bir süre önce felç geçiren baba Ahmet Özdokumacı tek evladını tekerlekli iskemlede uğurladı. Konuşamayan ve tekerlekli sandalyede oturan Ahmet Özdokumacı, cenazede sinir krizi geçiren eşi Zeliha Özdokumacı’nın elini tutarak, destek olmaya çalıştı. Özdokumacı çifti, cenaze boyunca gözyaşı döktü. Cenaze töreninde Özdokumacı’nın yakını Nihat İksir, Başkent Doğalgaz AŞ. Genel Müdürü Demir’in yaptığı, açıklamaya sert tepki gösterdi. İksir, “Bizi İranlı bir bürokrat havası ve edası ile 70 milyona televizyonda yalan atan müdürü üzdü. Ölülere dahi saygısı olmayıp, iftirada bulunan böyle Müslümana yuh olsun” dedi.
19 yaşındaki Oğuzhan Tozburun ise Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi Ocatlı Köyü’nde toprağa verildi. Oğuzhan’ı mezara ise ABD’de eğitim gören ağabeyi yerleştirdi. Cami avlusu yetersiz kalınca cenaze namazı köy meydanında kılındı. Yedi arkadaşın yan yana can verdiği evde oturan Özgür Turan Attila ise İzmir’de çok sevdiği Göztepe Spor Kulübü’nün, ‘isyan marşı’yla son yolculuğuna uğurlandı. Attila için kulübün stadyumunda düzenlenen törene, değişik takımların çok sayıda taraftarı katıldı. Attila, Güzelbahçe Mezarlığı’nda toprağa verildi. (dha, aa)