Özgür Mumcu'ya Erdoğan'a hakaretten 5 yıl hapis istemi

Özgür Mumcu'ya Erdoğan'a hakaretten 5 yıl hapis istemi
Özgür Mumcu'ya Erdoğan'a hakaretten 5 yıl hapis istemi
Cumhuriyet Gazetesi'nde 18 Mart 2015'de ''Zalim ve Korkak'' başlığı ile yayınlanan yazısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen gazeteci Özgür Mumcu hakkında 1 yıl 4 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde 18 Mart 2015'de ''Zalim ve Korkak'' başlığı ile yayınlanan yazısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği iddia edilen gazeteci Özgür Mumcu hakkında 1 yıl 4 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianamede yazı içeriğinde düşünce ve ifadeyi açıklama, basın özgürlüğü ve eleştiri sınırları aşılmak suretiyle 'küçültücü' beyanlar kullanılmak suretiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil olgusu isnat edildiği, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçunun işlendiği öne sürüldü. (Hürriyet-Ayşegül Usta)


  http://www.radikal.com.tr/137321613732161

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HİÇBİR ELEŞTİRİYE VE MUHALEFETE TAHAMMÜL EDEMEYEN BİRİ CUMHURBAŞKANI OLAMAZ - user392455

  Sokaktaki vatandaştan kendini üstün gören, ilahlaştıran, hiçbir şekilde eleştirilemeyecek, küçük düşürülemeyecek, olumsuz hiçbir düşünceye maruz kalmayacak bir konum gören bir cumhurbaşkanı meşruiyetini yitirmiş demektir. Hem tarafsız olmayacak, hem kendin gibi düşünenler dışındakileri dışlayıp zulm edeceksin, hem halkın rızkını yiyecek, servet edineceksin, hem de kimse bana dokunmayacak, söz söylemeyecek diyeceksin... Hakaret fırtınasına uğradığına göre hakkındaki bu itham ve hakaretlerde haklılık payı oldukça yüksek... Yönettiğin ülkenin halklarının yüzde birini dahi dışladığında rahat uyuyabileceğini mi sanıyorsun? Maalesef sen bir zorba hükümdarsın ve hükümranlığının sonu yakın.