Özkaya taburcu oldu

Alaattin Çakıcı için Yargıtay'da yürütülen kulise adının karışması üzerine başlayan tartışmaların ardından sağlığı bozulan ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) yatan Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, dün taburcu edildi.

ANKARA - Alaattin Çakıcı için Yargıtay'da yürütülen kulise adının karışması üzerine başlayan tartışmaların ardından sağlığı bozulan ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) yatan Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, dün taburcu edildi.
Daha önce baypas ameliyatı olan Özkaya, adli yıl açılışında konuşmaması yönündeki talepler artınca, kurum doktorundan 20 günlük rapor almış ve GATA'ya yatmıştı. Geçen sürede dikkat çekici ölçüde kilo kaybettiği açıklanan Özkaya'nın yerine adli yıl açılışını Yargıtay 1. Başkanvekili Mater Kaban yapmıştı.
Hastanede sağlık durumu izlenen ve yeni adli yılın başladığı geçen pazartesi günü 150 kadar Yargıtay üyesinin 'destek ziyaretinde' bulunduğu Özkaya, sağlığındaki iyileşme dikkate alınarak dün taburcu edildi. Evine dönen Özkaya'nın, raporunun bitimine kadar kontrol altında tutulacağı, tetkiklerin sürdürüleceği belirtildi.
Doktorlarının, Özkaya'ya gazete ve televizyon haberlerini izlememesini önerdiği de öğrenildi.