Özkök'ten nostaljik bir ziyaret

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ilkokul birinci sınıfı okuduğu Namık Kemal İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.

MANİSA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde ilkokul birinci sınıfı okuduğu Namık Kemal İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Özkök daha sonra mahalle arkadaşlarıyla hasret giderdi.
1946 yılında 1-A sınıfında 542 numarayla eğitim gören Özkök, sınıfına girerek üçüncü sıraya oturdu. Özkök, "O yıllarda da bu sırada oturmuştum" dedi. Okul Müdürü Orhan Kuzey'in o denemdeki karnesini sunduğu Özkök, gazetecilere dönerek, "Bakın notlarım çok iyiymiş. Derecem de pekiyiymiş" dedi. Ege Ordu Komutanı Orgeneral Tolon da müdür Kuzey'e dönerek, askeri okullarda başarılı olan subayların isimlerinin sınıfların giriş bölümüne asıldığını hatırlattı ve "Siz de okulunuzda öğrenim görmüş yüksek mevkilere gelmiş kişilerin isimlerini buralara asarsanız, çok iyi olur" dedi.
Sevgi gösterisi
Özkök beraberindekilerle okuldan ayrılıp, çocukluğunun geçtiği Özyurt Mahallesi'ndeki Hareketi Milliye Sokağı'na gitti. Özkök burada çocukluk arkadaşı Selami Taşlı'nın işlettiği bakkal dükkânına girdi. Bazı vatandaşlar Özkök'e sarılarak yanaklarından öptü.