Özkök'ten yıllık değerlendirme

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği dün, Orgeneral Özkök'ün yarın İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığı'nda, 'yıllık bir değerlendirme konuşması yapacağını' duyurdu.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği dün, Orgeneral Özkök'ün yarın İstanbul'daki Harp Akademileri Komutanlığı'nda, 'yıllık bir değerlendirme konuşması yapacağını' duyurdu. Etkinlik, Genelkurmay'ın
'yıllık değerlendirme' adıyla kamuoyu önünde düzenlediği ilk toplantı olma özelliğini taşıyor.
Açıklamanın zamanlamasını da dikkate alan siyasi çevrelerde Özkök'ün önemli mesajlar vereceği beklentisi oluştu. Özkök son iki yılda iki kez basına açıklama yapma gereği duymuştu. Özkök, 26 Mayıs 2003'te, Genelkurmay Karargâhı'nda gazetelerin Ankara temsilcileri ile sohbet toplantısı düzenlemiş, "Genç subaylar tedirgin" şeklinde basına yansıyan haberleri değerlendirmiş ve "TSK'da genç subaylar-yaşlı subaylar ayrılığı, şahinler, güvercinler, sertlik yanlıları yok" mesajını vermişti.
13 Nisan 2004'teki basın bilgilendirme toplantısında da da Özkök, Kıbrıs konusunda detaylı açıklama yapmış, TSK'daki subaylarla komuta kademesi arasındakü güçlü bağlara vurgu yapmıştı.