'Öz'ün koruması hücre lideri'

'Öz'ün koruması hücre lideri'
'Öz'ün koruması hücre lideri'

Sürekli koruması bulunan Zekeriya Öz?ün eşinin bir dönem korumalığını Temur yapmıştı...

İSTANBUL- Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün eşinin eski koruması polis memuru Kenan Temur’un, eski Özel Harekat Daire Başkanvekili İbrahim Şahin’de ele geçirilen ve Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan’a yönelik suikast timinin başında olduğu iddia ediliyor.
Kilisesi’nin ayrıntılı krokilerinin bulunduğu suikast planı ile ilgili olarak Kenan Temur’un ekibinin kodlandığı belirtiliyor. Temur’un Şahin’in korumalığını yaptıktan sonra Eylül - ekim aylarında 15 - 20 günlük bir süre içerisinde, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz’ün eşinin korumalığını da yaptığı anlatılıyor. Dumlupınar Üniversitesi Turizm Otelcilik Mezunu olan Temur’un bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra 2006 yılında polis okulundan mezun olduğu ve İstanbul Koruma Şube Müdürlüğünde göreve başladığı da iddianamede yer alan bilgiler arasında. Ergenekon’un üçüncü İddianamesinde Kenan Temur’un örgütle bağlantısıyla ilgili şu ifadeler yer alıyor:

Şahin’den talimat alıyordu
“Şüpheli Temur’un, Ergenekon silahlı terör örgütü içinde ara yönetici olarak görev yapan ve örgütün amaçlarına ulaşabilmek için bir yöntem olarak gördüğü ülkedeki sosyal barış, kardeşlik, birlikte yaşama ve huzur ortamını bozma amacı doğrultusunda faaliyet gösteren şüpheli İbrahim Şahin’in talimatları doğrultusunda suikast ve tedhiş planlarını gerçekleştirmek için oluşturulan illegal yapılanma içinde yer aldığı, oluşturulan bu yapılanma içinde de planlanan eylemleri gerçekleştirmek için hücreler oluşturulduğu anlaşılmıştır.
Kenan Temur’un eski Özel Harekât Daire Başkanvekili İbrahim Şahin’e bağlı olarak Mesrob Mutafyan’a yönelik LAW silahıyla gerçekleştirilmesi düşünülen suikast ve tedhiş planında eylem hücresi içerisinde hücre lideri olarak yer aldığı, bu şekilde Ergenekon silahlı terör örgütünün üyesi olduğu... (Radikal)