'Özür dileyen' yayıncı cezaevinde

Oyuncu Şahnaz Çakıralp'in kitabı için 'özür ilanı' vererek gündeme gelen Akademi Kültür Sanat Yayıncılık'ın sahibi Şenol Koray Sakınmaz, hakkındaki dolandırıcılık ve sahtecilik suçlamaları nedeniyle tutuklandı.

İSTANBUL - Oyuncu Şahnaz Çakıralp'in kitabı için 'özür ilanı' vererek gündeme gelen Akademi Kültür Sanat Yayıncılık'ın sahibi Şenol Koray Sakınmaz, hakkındaki dolandırıcılık ve sahtecilik suçlamaları nedeniyle tutuklandı.
Cağaloğlu'nda yayınevi bulunan Sakınmaz'ın bir dolandırıcılık, iki sahtecilik iddiası ve iki icra olayıla ilgili arandığı belirlendi. Bunun üzerine asayiş şube müdürlüğü infaz büro amirliği ekipleri Sakınmaz'ı önceki gün gözaltına aldı. Geceyi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren Sakınmaz, dün Fatih Adliyesi'ne sevk edildi. Sakınmaz, savcılık ve mahkemedeki sorgusunun ardından tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi. Sakınmaz'ın sahibi olduğu Akademi Kültür Sanat Yayıncılık, oyuncu Şahnaz Çakıralp'ın yazdığı 'Çıplak Ayakla Yürümek' adlı kitabı basıp dağıtımını yaptıktan sonra gazeteye özür ilanı vermişti. Sakınmaz'ın 'satmayan kitap' yüzünden dağıtım firmaları ve mağazalardan özür dileyen ilanı yankı uyandırmıştı.