'Özürlüler Yasası reform niteliğinde'

Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç...

ANKARA - Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, engelli yurttaşlarımıza iyi bir yaşam sağlamanın devletin önceliği olduğunu söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Engelli vatandaşların toplumsal hayattan soyutlanması çağdışı bir anlayışın sonucudur. Bunun bilincindeki hükümetimiz, özürlülerimiz ve ailelerinin eğitim, istihdam ve ulaşım gibi büyük sorunlarının çözümüne öncelikli hedefleri arasında yer vermiştir. Bu çerçevedeki çalışmalarımızın bir ürünü olarak yürürlüğe giren Özürlüler Yasası, her açıdan reform niteliği taşımaktadır. Yeni yasanın getirdiği uygulamaların artmasıyla engelli vatandaşlarımız, çok önemli imkânlara kavuşacaktır.
'Her fırsatta kucaklayacağız'
TBMM Başkanı Bülent Arınç: Çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız, bizim için birer güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak, eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.
Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Bu insanların en önemli problemi çalışma, eğitim, sağlık ve sosyal alanları kuşatan birtakım haklardan insan onuruna yaraşır bir şekilde yararlanamamalarıdır. Engel grubu ve engel oranı ne olursa olsun bütün engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilen onurlu ve başı dik, eşit vatandaşlar olarak yaşamalarını sağlamak Türkiye'nin en büyük hedefi olmalıdır.


    http://www.radikal.com.tr/7649817649810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.