Padişah şerhi keşfedilecek

20 yıldır tartışılan Gökkafes'te sıra, yapıldığı araziyle ilgili 'padişah şerhi'nin keşfinde. Karar, Gökkafes'in yıkımını hızlandıracak ya da iptal edecek.

İSTANBUL - 20 yıldır tartışılan Gökkafes'te sıra, yapıldığı araziyle ilgili 'padişah şerhi'nin keşfinde. Karar, Gökkafes'in yıkımını hızlandıracak ya da iptal edecek.
Arazinin hak sahiplerinden İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Gökkafes'in yıkılması için açtığı davada ilk duruşma dün Şişli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma, arazinin hak sahiplerinin belirlenmesi için ertelenirken, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Karadoğan, yıkım için üniversitenin hukuk savaşının süreceğini söyledi. Öte yandan binanın sahibi Süzer Holding'in Şişli 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davada ise, Yargıtay kararıyla tapuya işlenen imar şerhinin kaldırılması istendi. Mahkeme, padişah şerhinin güncelliğini koruyup korumadığı konusunda keşif yapılmasına karar verdi. Arazinin diğer sahipleri Hazine ve Büyükşehir Belediyesi'nin ise şerh iptali davasının sonucunu beklemek için davaya taraf olmadığı öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7420597420590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.