Paket birçok kesimi şaşırtabilir

Paket birçok kesimi şaşırtabilir
Paket birçok kesimi şaşırtabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara da düzenlenen 10. Çalışma Meclisi Toplantısı na katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partilerini kurarken verdikleri sözleri, şartlar oluştuğu için reform paketi haline getirdiklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca Ankara’da düzenlenen 10. Çalışma Meclisi Toplantısı’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan pazartesi günü açıklayacağı ‘Demokratikleşme Paketi’nin birçok kesimi şaşırtacağını dile getirdi. AK Parti ’nin Türkiye ’yi büyütecek reformlarını kararlılıkla sürdüreceğini ifade eden Erdoğan, paketin demokratikleşme sürecinde çok önemli bir aşama olduğunu dile getirdi. Partilerini kurarken verdikleri sözleri, şartlar oluştuğu için bir reform paketi halinde hayata geçireceklerini söyleyen Erdoğan şunları söyledi: “Kimsenin zoruyla değil, dayatması, baskısıyla değil, sözünü verdiğimiz şartlar oluştuğu için düzenlemeleri yapıyoruz. Bu bir yol haritasıydı ve engeller ortadan kalktığı için bu reformlarımızı yapacak, milletimize, ülkemize yeni ufuklar açacağız. Paketin içeriğine ilişkin tahminler yürütülüyor ve tartışmalar yapılıyor.Yapacağımız açıklama belki birçok kesimi de şaşırtabilir. Bu paket 11 yıllık sürecin devamı bir paket olacak. Ama asla bir son olmayacak. Bu sosyal, siyasi bir yaklaşımdır, pakettir. Dolayısıyla sosyal ve siyasi paketlerin sürekli olarak güncellenmesi esastır. Yapılan da budur. Şartlar daha da iyiye gittikçe, Türkiye daha da büyüdükçe, kardeşliğimiz daha da güç kazandıkça biz de reformlarımızı hayata geçirmeye, Türkiye’yi büyütmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.”

Kanlı senaryolarla mücadele ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , sorunları bu ülkenin insanlarının çözebileceğini belirterek, “Bizim sorunlarımızı dışarıdan gelen birileri değil bizzat biz, kendimiz hep birlikte çözebiliriz ve zaten bunu yapıyoruz. Eğer dışarıdan birileri gelirse şunu iyi bilelim, inanın sadece karıştırmak için gelir, sadece nifak için gelir ki bunu zaten yaşadık, gördük ve görüyoruz. Buna izin vermemeliyiz” dedi. Türkiye’nin tüm sorunlarını çözecek güce sahip olduğunu ancak sıkılı yumruklarla el sıkışmanın mümkün olmadığını söyleyen Erdoğan, “Ellerde taş, sopa, silah, molotofkokteyli olursa konuşulamaz, diyalog kurulamaz” dedi.
“Eğer şartlar müsait olsaydı 2003’te iktidara geldiğimiz gün Türkiye’deki tüm yasakları ortadan kaldırırdım” diyen Erdoğan, “Ama çok engelle, dirençle karşılaştık. Engeli, direnci bir tarafa bırakın, büyük yıkım senaryolarıyla, kanlı senaryolarla mücadele ettik” diye konuştu.