Pakistan: Türkiye gerçek bir dost

7.6 büyüklüğündeki depremde 50 bini aşkın kişinin yaşamını yitirdiği Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Hüseyin Şah, dün Kızılay'ı ziyaret ederek deprem sonrasında yapılan yardımlar nedeniyle teşekkür etti.

ANKARA - 7.6 büyüklüğündeki depremde 50 bini aşkın kişinin yaşamını yitirdiği Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Hüseyin Şah, dün Kızılay'ı ziyaret ederek deprem sonrasında yapılan yardımlar nedeniyle teşekkür etti. Türklerin, Pakistan halkının acısını kendi acısı gibi hissettiklerini ve ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya çalıştığını belirten büyükelçi Şah, "Gerçek dostlar kötü günde belli olur. Türkiye gerçek dost olduğunu bize göstermiştir. Türklerin ilgisini ve desteğini unutmayacağız" diye konuştu.
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali de, yardımların süreceğini açıkladı. Küçükali, şunları söyledi: "Pakistan Türk ulusu için çok önemli bir ülke. Pakistan'ın acıları dininceye kadar yardımlarımızı sürdüreceğiz. Bu doğrultuda, iş makineleriyle Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin seyyar ekmek fırınını, yeteri kadar un ve battaniyeyi kısa sürede Pakistan'a ulaştıracağız. Seyyar fırın bölgeye vardıktan sonra 2.5 saat içinde ekmek çıkaracak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin seyyar fırını ise faaliyetini sürdürüyor."
Başbakanlık Basın Merkezi de yaptığı açıklamada, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce açılan banka hesaplarında, dün saat 16.00 itibarıyla 22 milyon 619 bin 229 YTL toplandığını belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7618867618860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.