Pala 'serbest'

Pala 'serbest'
Pala 'serbest'
Taksim'de eylemcileri pala ile kovalayan kişi mahkeme tarafından serbest bırakıldı
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi Parkı protestoları sırasında göstericilere sopa, pala ve satırlarla saldıran dört kişi, esnaf olduklarını belirtip, “Gösteriler nedeniyle işlerimiz kötü gidiyor, bu yüzden eylemcilere saldırdık” dedi. Mahkemeye çıkarılan dört kişi serbest bırakıldı.

Taksim Talimhane’de bazı kişilerin satır ve bıçaklarla göstericilere saldırı görüntüleri büyük tepki yarattı. Bir genç kadın ve bir emniyet amirinin yaralandığı olay sonrası görüntüler sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Kameralara yansıyan dört kişi Güven Timleri tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası tarafından sorgulanan saldırganlar ifadelerinde esnaf olduklarını söyledi.

Zanlıların, “Uzun süredir devam eden eylemler nedeniyle işlerimiz kötü gidiyor. Bölgede kiralar yüksek. Kazancımız çok düştü. Olay günü göstericilerden müşterilerimiz rahatsız oldu. Ağız dalaşı ve tartışmalar yaşandı. Biz de mutfakta bulduğumuz aletlerle kendimizi savunduk” dedikleri öğrenildi.

Tutuklama istemi
Dört saldırgan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye çıkarılan dört kişi serbest bırakıldı.

Satırlı saldırgan kendini savundu: Çok zarar ettim

 


  http://www.radikal.com.tr/1140850114085023

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İstanbulda ki polislerin %99 'u Cemaat ten - Security Guard

  22 Senedir Güvenlik Sektöründeyim.Eskiden Polislerin Tabancalarının kabzalarında "Ay Yıldız" veya "Üç Hilal" resimleri olurdu.Şimdi bırakın bunları Bayrağımızı bile koymuyorlar.Bu demektir ki Türkiye bitmiş ve Cemaatlerin eline tamamen geçmiş demektir.Hiç şaşırmıyorum "PALALI" gibi daha bir çok kişiler Başbakanın " %50 leri evlerinde zor tutuyoruz " yaptığı konuşmaya istinaden dışarıda devlet adına katliam yapmaya başlayacak....Yazıktır bu insanları birbirine düşüren devlete..Yazıktır cahil insanların ellerine "PALA" alıp,sadece kadınlarımıza şiddet uygulamalarına..Çoook Yazık....

  # N'oldu? - evet_isyan06... - leyuze

  "Dükkan yağması, molotof, yağma".. hayırdır,nerede yaşıyorsunuz,sırça sarayınıza fiber kablonuz yetmediği için görüntü ve algı bulanıklığı yaşıyorsunuz sanırım.Ayaklarınızın az da olsa yere basması içim küçük bir hatırlatma: Polisin müdahale ettiği grup, kadın STKları. Konu; kadın tecavüzleri, polis şiddeti ve adil yargı. Eylemcilerin % 90 kadın İşte tam bu zamanda da palalı sahnede. Kadın grubuna dalıyor elindeki pala ile kovalıyor ve hedeflediği kadının sırtını tekmeyi atıyor. Sizce bu adamın kadından, kendisinden fiziksel olarak zayıf olan canlıdan, eli silahsızdan başka birine saldırması mümkün olabilir mi? Sizce elinde molotof tutan, iddia ettiğiniz gibi silahı olan direnişçinin karşısına değil pala ile görünmezlik zırhı giyse çıkabilir mi? yer mi? Sizce o adam şimdi o dükkan yerine hangi fare deliğine saklanmıştır acaba? Sizce o adam bir daha taksim meydanını görebilir mi acaba? Madem, her kızan polisin yanında pala ile kadına saldırabilir, önden buyurun, hadi bakalım, "taksim" meydan...!!!Görelim topunuzu silahınızı palanızı öfkenizi...

  Adalet Nerdesin? - Cafer Bezgetiren

  Şu vaziyete bakınca bu ülkede adalet aramanın çölde su aramaktan daha zor olduğu anlaşılıyor.

  Yanlışa yanlışla karşılık verenleri KINIYORUM! - Ali Fakı

  Doğru ve yanlışın ölçüsü AKP'ye karşı veya taraf olmak değildir. Böyle yaparsanız AKP'ye oy vermeyen yüzde 50'yi dışlarsınız, Başbakan'ın yaptığı gibi. Kim olursan ol, hukuğu eline alıp, senden farklı düşünenlere karşı şiddet uygulamak yanlıştır ve her hak, hukuk, insanlık bilen şahıs tarafından kınanmalıdır. Burada siz yanlış yapıyorsunuz bizim de yanlış yapmaya, zulüm etmeye hakkımız var mantığı ilkelliktir, utanç duyulacak bir davranış şeklidir! Bu resimdeki hanıma insanlık dışı şiddet uygulayanı ve onu haklı göstermeye çalışanları KINIYORUM! UTANIN; şayet varsa öyle bir şeyiniz!

  Esnaf zararı mı? - görece

  BUNLAR NASIL YORUMLAR? Memleket ne kadar zarar da haberiniz var mı? Faizler bir milyar maaş alıp kırk milyarlık arabalarla gezdiğiniz için yakında boğazınıza yapışacak o zaman birilerinin kılı olmanın maaliyetini anlayacaksınız... Bu arada ben para kaybettiğim zaman boyum kadar satırla kimseyi kovalamıyorum ki kovalasam herhalde bugün polis tarafından ne hale getirilirdim bilmiyorum. Bir de sadece şunu hayal edin.... YA PALALININ VURDUĞU KADIN TÜRBANLI OLSAYDI?????????? o zaman yakalanırken polisi elinden yaraladığı söylenen psikopat SERBEST KALIRMIYDI?

  Ve Radikal.. - evet_isyan06

  Ve sen Radikal, molotofçular, arabaları, dükkanları yakanlar serbest bırakılınca " Molotf serbest" d,iye haber yaptın mı? Esnafın dükkanınını neden yağmalıyorsunuz diye bir kez sordun mu? Ama şimdi pala serbest diye haber yapıyorsun.. İşte siz bu kadar tarafsız bu kadar objektif habercisiniz!

  N'oldu? - evet_isyan06

  Sbah ilk yorumumda kitabın ortasında konuşayım dedim ama yorumlara bakıyorum herkes sarılmış ideolojisine gözünü kapatmış saldırıyor.. Yahu siz o kadar şiddete karşıydınız da neden günlerce o esnafın dükkanları yağmalanırken itiraz etmediniz? neden aranızda molotof atanlara tepki göstermediniz?Milletina arabasını yakanları tutup polise teslim etmediniz? Dahası molotofçular tutuklandı diye burada isyan ediyordunuz; noldu şimdi? Oradaki esnafın bir aydır iş yapamadığını herkes biliyor, otellerin rezervasyonları iptal, esnaf kepenk açmaya korkuyor.. Neden? Sizin gibi şiddete tapınanlar yüzünden. Hani şiddeti kutsuyor, sokakları yakarak iktidarı devirmekten bahsediyordunuz noldu, bir kişi bile üzerinize yürüyünce mağdura yattınız! Rüzgar eken fırtına biçer! Sabah bu adamın bunu yapmaya hakkı olmadığını söylemiştim ama şu yorumlara bakınca pişkinlik ve yüzsüzlük sınır tanımayınca birilerinin çıldırabileceğini anlıyorum.. Siz adamın dükkanındaki müşterileri rahatsız eder kardeşim git deyince de adama hakaret eder adamı çıldırtırsınız. Kalablığız diye bir de adamın üstüne yürüsünüz! Nitekim adamın ifadesi de bu gerçeği ortaya koyuyor. Yoksa hiçbir esnaf kolay kolay dükkanında kavga edip müşteri kaçırmaz!