'Pala'da gizlilik ve 'yakalama'

'Pala'da gizlilik ve 'yakalama'
'Pala'da gizlilik ve 'yakalama'

Ankara Dikmen de önceki günkü eylem sırasında elinde pala olan kişi böyle görüntülendi.

Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi
MEHMET BİLBER / Arşivi

Gezi Parkı eylemleri sırasında cumartesi günü İstanbul Talimhane’de polisten kaçan kalabalığa palayla saldıran ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Sabri Çelebi hakkında ‘yakalama kararı’ çıkarıldı. Çelebi, ‘atılı suçların vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, tutuklanmanın bir tedbir olması, şüphelinin sabit ikametgâh sahibi olması ve kaçma şüphesinin bulunmaması’ gerekçesiyle serbest bırakılmıştı. Soruşturma savcısı Veysi Büyükkılıç, bu karara itiraz etti, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi de dün Çelebi hakkında yakalama kararı çıkardı. Kamera kayıtlarının incelendiğinin belirtildiği kararda, “Suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, mağdur veya başkaları üzerinde baskı kurulma girişimi hususunda kuvvetli şüphe bulunması, turizm işi ile iştigal ettiğini beyan eden şüphelide ele geçen ve mesleğiyle mutad olmayan şekilde ele geçen suç aletinin niteliği ve adli kontrol tedbirlerinin yeterli görülmemesi nedeniyle yakalama kararı çıkartılmasına karar verilmiştir” denildi. Bu arada soruşturmada da gizlilik kararı alındı. 

‘Dikmen palalısı’ boyacıymış 

Bu arada önceki gün Ankara Dikmen’de Ali İsmail Korkmaz için eylem yapanların karşısına da bir ‘palalı’ çıktı. 06 YS 863 plakalı araçtan çıkan 4 kişinin ellerinde palayla kalabalığın üzerine yürüdüğü iddia edildi. Kalabalığın tepkisi üzerine oradan uzaklaşan kişilerden birinin Dikmen’de bir mahalle muhtarının oğlu A.Y. olduğu öğrenildi. Baba A.Y. oğlunun boyacı olduğunu, bazı iş malzemelerini aracın bagajına taşıdığını, olayın eylemciler tarafından yanlış anlaşıldığını öne sürdü.


  http://www.radikal.com.tr/114141511414151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hoca Nasreddin boşuna bu topraklardan çıkmamış - serdengectiali

  Belki bilirsiniz, eskilerde yazılar parşömen (deriden yapılan bir nevi kağıt) üstüne yazılır, yanlışları silmek için de küçük bıçak benzeri bir aletle yazı kazınırdı. Zaptiyelerin yaptığı aramalarda üstünde pala bulunan Hoca Nasreddin "Ağam ben hocayım, bu palayı öğrencilerin yanlış yazılarını düzeltmek için kullanıyorum" deyince yeniçeri hocası "Hocam bu ne iş, koskoca palayla yanlış mı kazınır, yeme bizi" diye tepki göstermiş, Hoca'da cevap hazır, "Aman ağam, sen ne büyük yanlışlar yaptıklarını bir bilsen, bu pala bile az geliyor"!.. Bu haberin başlığı da da "Nasreddin Hoca'nın torunları meslek aletleriyle yakalandı" olsa cuk otururdu!..