Palalı, hâkim karşısına çıktı

Palalı, hâkim karşısına çıktı
Palalı, hâkim karşısına çıktı

Gezi Parkı olaylarında elinde palayla görüntülenen ve hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sabri Çelebi dün hâkim karşısına çıktı. İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Sabri Çelebi, Murat Ertik, Şeyhmus Kırmızı ve şikâyetçiler Kaan Polat ile Seyfettin Efe katıldı.
Sabri Çelebi yurtdışından dönüşte yakalandıktan sonra mahkemece dinlendiği için tekrar ifade vermedi. Çelebi söz konusu ifadesinde, ‘elindekinin pala değil zırh adı verilen et kesme aleti olduğunu, ortaya çıkan görüntülerden ise pişman olduğunu’ söylemişti.

‘Palalı’ teşhis edildi

Sanık Ertik, Çelebi’yle tartışan grubun uzaklaşması için kalabalığa yerde bulduğu bir sopayı fırlattığını söylerken sanık Kırmızı da “Grup, misket, taş, sopaları işyerlerine atıyorlardı. Ben orada bulduğum odunu aldım. Misketlerden bir tanesi de başıma isabet edince, ben elimdeki odunu gruba fırlattım” diye konuştu. Şikâyetçi Kaan Polat ise 4-5 kişilik bir grubun kesici alet ve sopalarla geldiğini, kendisinin kesici aletle başından yaralandığını söyledi ve Sabri Çelebi’yi teşhis etti. Polat, “Bana saldıran ve yaralayan Sabri Çelebi’den şikâyetçiyim” dedi.
Müştekiler Polat ve Efe’nin suçtan zarar görmesi nedeniyle duruşmalara katılmasına karar veren mahkeme, Ertik ve Çelebi’nin tutuklanması talebini reddederek duruşmayı erteledi.